İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Winxp ile nasıl başlangıç disketi oluşturabilirim?

A

Anonymous

Misafir
Winxp'de nerden başlangıç disketi oluşturacağımı bulamadım.

A

Anonymous

Misafir
Disketi sürücüye tak. Disket sürücüye sağ klikle biçimlendir-format 'ı seç
Karşına çıkan menüde en altta msdos başlangıç disketi oluştur seçneğini seçip başlaya tıkla bu kadar. Yalnız XP'yi NTFS dosya sistemi üzerine kurduysan pek bir işine yaramayacaktır.

H

Hosthaber.com

Misafir
Normalde XP NTFS uzeri kurulur :)

Format icin:
C:\ de diskete sag tikla Format... sec Create an MS-DOS startup disk sec.

N

neco83

Misafir
dediklerinizi yapınca msdos disketi oluşuyor. yani msdos açılıyor. ama benim asıl merak ettiğim winxp kurmak için gereken startup disketi. hani başında cd ile başlat veya başlatma yazacak.

H

Hosthaber.com

Misafir
XP kurmak icin disket lazim degil, cd de winnt dosyasinda setup var onu kullaniyorsun kurulum icin.

E

edirik

Misafir
Ben bu olayi sadece 4 saat once yaptigim iicin iyi biliyom walla baslatma disketine fkn gerek yok yaw...dos dan giirp windows CDsinin icinde i386 dosyasini aciyorsun sonra da winnt yaziyorsun ve olay bitiyor ama cok zamanini alir soylemis oliyim kafadan bi 2 saati gozden cikart... 8)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5