İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

wireless taki güvenlik tehditleri

soundofvtec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evinde işyerinde sokakta cafede vs. wireless kullanan çok insan vardır burda
birkaç makale okumuştum bu konu hakkında ama kendim wireless kullanmadığım için pek dikkate almamıştım

evde veya dışarda wireless kullanmanın ne gibi güvenlik sorunları olabilir

"hattıma girip adsl kotamı doldurmak" dışındakileri soruyorum
yani birebir bilgisayarımdan bilgi çalmak vs. gibi

hangi önlemleri almak gerekir

açıkçası cep bilgisayarı alıp her türlü mekanda kullanmayı planlıyorum, bu yüzden bu soruları sordum.
hp nin 6915 modeli sanırım windows mobile kulanıyor

djkickass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cep bilgisayarı fln alma bende hpnin bir modeli war 6 ay önce aldım içinde yok yok ama kullanışsız ne demek istediğimi anlatabildim inşallah

Immunity

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
olaya iki yönlü bakmak lazım. Birisi kullanan diğeri kullanılan :)

İnsan düz mantıkla bakınca, "şifre koysun o zaman kardeşim ben kullanırım" diyor ancak ne kadar doğru birşey bu düşünmek lazım.. İzinsiz olarak birisinin hattına giriyorsunuz ve bu insan yarın öbürgün bu yol ile başkası tarafından illegal bir işleme tabii tutulursa, haklı olarak sistemine tüm giriş yapanları da sorumlu tutacaktır. Bu da başınıza iş almak anlamına geliyor.

soundofvtec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hayır yalnış anladın immunity

benim sorduğum mesela ortak kullanım alanlarında(havaalanı, cafeler, alışveriş merkezleri) bedava olarak hizmet verilen wireless internet hizmetini kullanırken oluşabilecek güvenlik sorunları

Immunity

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Wireless olarak değil de örnek olarak kendinizi 10 tane pcnin bulunduğu ortak bir networkte düşünün. Orada alacağınız önlemlerden ya da sorunlardan başka bir problem wirelesste olmaz zaten. Tek fark kablosuz olması. Arkadaşın dediği gibi paylaşımı kapatırsınız, sisteme giriş için de sağlam bir şifre koyarsınız tamamdır.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
adam Zeki ise ve sizin wireless modemin üstündeki MAc-id yi kendine tanımlarsa ne olur ? denedinizmi ?

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir kaç wireless anteni ve programı vardır
özellikle linux ile deniyorsa karşıdaki mac-id yi görebiliyor
ve aynı mac-id linux makineye alındığında wireless de salaklıyor
denenmiş test edilmiştir.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Artı dosyaların erişmini nasıl kapatırız ??

windows xp pro kullanıyorsanız, paylaşımları kapatmanın yanı sıra, "basit dosya paylaşımı ..." seçeneğini pasif yaptıktan sonra sağ tık güvenlik seçeneklerinden önemli klasörlerinizi veya dosyalarınızı sadece sizin kullanıcı adınız kalacak şekilde diğer izinleri kaldırarak yapabilirsiniz, tabii guest in zaten kapalı olduğunu varsayıyoruz.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
windows xp pro kullanıyorsanız, paylaşımları kapatmanın yanı sıra, "basit dosya paylaşımı ..." seçeneğini pasif yaptıktan sonra sağ tık güvenlik seçeneklerinden önemli klasörlerinizi veya dosyalarınızı sadece sizin kullanıcı adınız kalacak şekilde diğer izinleri kaldırarak yapabilirsiniz, tabii guest in zaten kapalı olduğunu varsayıyoruz.

arada bi gelion ama ii gol atıyon :)

N

Naruto

Misafir
yada whax ustası olucaksınız :) airhack peşine mac adresiniz wireless modemin adresi oldu. nerde güvenlik ? wpa2 firewall? kırıldı. hiçbirşey tam emniyetli değildir olmadı olmicak.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5