İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

wmv videoyu indirtirken ismini değiştirmek gibi birşey olabilirmi?

hotr1de

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sorumu kısaca anlatıyım sitemden izlettiğim videoları indirtmek istiyorum ama videolar video_id.wmv şeklinde ftp'de isimlenmiş, ben video'yu indirecek kişinin video'nun adıyla indirmesini istiyorum bunun bir yolu varmıdır javascript v.s ile varsa nasıldır ?

Bu arada php kullanıyorum.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
PHP:
<?PHP

// Burada bir dizi islem yapip gorunmesini istedigin dosya ismini
// $dosya degiskenine koy.

header("Content-Type: application/download"); 
header("Content-Disposition: attachment; filename=\"$dosya\"");
header("Content-Length: $size");
ignore_user_abort(true); 

$pathside = "gercek dosyaya direk yolu tanimla";

$fp = fopen($pathside,"r");

if ($fp) {

while (!feof($fp) AND !connection_aborted()) { 
	echo fread($fp, 334); 
        flush();
        }

}

hotr1de

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok teşekkürler hızlı cevap için fakat videoları farklı server'da barındırıyorum http://ipadresi/id.wmv şeklinde indirtiyorum

Anladığım kadarıyla bu şekilde yapabilmek için her seferinde diğer server'ın ftp'sine bağlanmak gerekcek buda büyük performans kaybına sepep olur sanırım günde 1000 lerce kişi için ayrı ayrı ftp'ye bağlandırmak ve dogrusu diger server windows ve ftp server bile kurulu değil başka bir şekilde olabilirmi ?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
FTP değil dosya sistemine direk erişim gerekir bu yöntemde. O IP adresi neresiyse oraya kurarsan scripti olur. Scriptin çalıştığı yerden başka bir yerdeki dosyayı indirtirken bilemiyorum dosya ismini manipule etme yolun olmaz sanırım.

hotr1de

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
javascript yada farklı bir yolla kullanıcı internet exploerla kaydederken dosya ismi yazar kullanıcı isterse o ismi değiştirebilir orda onu replace etmek gibi birşey olamaz mı ?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Sanmıyorum. Dosyaya direkt link veriyorsun, senin dediğini yapabilmek için browser'a önce başlık gönderilmesi lazım xxxx dosyası geliyor diye. Onu yaptıktan sonra da tekrar başka yere yönlendirme yapamıyorsun, dosyayı direkt göndermeye başlaman lazım, yukarıda verdiğim kod örneği gibi.

Böyle birşey varsa, herkes başka sunucudaki dosyaları farklı isimlerle indirtirdi. Gene de bilen varsa yazar heralde.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5