İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

wordpres sayfa içerisinde sorun yaşıyorum yardım eder misiniz

emir28

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
su99w.png

arkadaşlar resimde de bahsettiğim gb kırmızı çember içindeki seçili mavi olarak seçili hale getirdiğim alan boş bir resim yada reklam alanı gb gözüküyor. wordpressde gördüm ki kendi temalarında da var ve ne yaptımsa bulup kaldıramadım bana bunu nasıl silip ortadan kaldıracağımı anlatabilir misiniz ? kafayı yiyeceğim 1 haftadır arıyorum bulamadım.

aşağıda paylaştığım resimde chrome ile siteye girip sayfaiçinde o alanın üzerinde sağ tıklayıp öğeyi denetle dediğimde o alanın kodu gözüküyor bu konuda yardımcı olacağınıza inanıyorum. şimdiden teşekkürler

su9f7.png

yani demek istediğim bu kodu nasıl bulup sileceğim

:deli:deli:deli:deli:deli:deli:deli:deli:deli:deli:deli

yardım edecek bilgili bir kardeşimiz yok mu acaba ? :(

EuroShow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
her sayfada aynı pencere çıkıyor bundan dolayı "style.css" den kodunu bulup silmen yada genişlik ve yükseklik değerlerini 0px yapman gerekli.

emir28

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
her sayfada aynı pencere çıkıyor bundan dolayı "style.css" den kodunu bulup silmen yada genişlik ve yükseklik değerlerini 0px yapman gerekli.

üstad allah senden razı olsun deneyip sonucu burada bildireceğim çok saol

dediğin gb styl.css dosyalarının içine baktım ama 90px olarak hiçbir öğe yada kod bulamadım bulduklarım da bununla alakasız şeyler :(

kadiryel1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hocam o resimse sitenizin kodları arasına o resimin linkini yapıştırınn ve o linki silin.
kod vb. şeylerle oluşmuşsa o kodu birşekilde bulup silin

EuroShow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Siten IE' de bozuk çıkıyor.Tema ile çok oynamışsın yada bir eksiklik var.Bence temanı değiştir.

emir28

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

hocam o resimse sitenizin kodları arasına o resimin linkini yapıştırınn ve o linki silin.
kod vb. şeylerle oluşmuşsa o kodu birşekilde bulup silin

Siten IE' de bozuk çıkıyor.Tema ile çok oynamışsın yada bir eksiklik var.Bence temanı değiştir.
trkv3.png

arkadaşlar yukarıda sorunun kaynağını gösteren kodu kaynak kodları içerisinden buldum tabi bunu bulmak çok basit sağ tıklayıp kaynağı gösterden ilgili pixeli aratıp bulabiliyoruz.

asıl başıma bela olan ise zamanıyla bir eklenti kurmuştum yukarıda siyah çerçevenin içindeki kırmızı çerçevede adı geçiyor allah belasını versin o eklentinin.o eklentiyi silmiş olmama rağmen site dosyaları içinde çöplerini bırakmış ve benim başıma da ilk mesajda belirttiğim sıkıntıyı bırakmış. onu ilgili dosya içinden bulup silince mevzu halledilmiş oldu. çok şükür.

dosya adresi ise şöyle

wp-content/plugins/Quick Adsense

burada Quick Adsense klasörünü falan komple siliyoruz. bu sayede bu dertten kurtulmuş oluyoruz.

belki bir başka kardeşimizin de böyle bir sorunu olur diye detaylı olarak açıklamak istedim kolay gelsin.

sizlere de ayrıca yardım etmeye çalışmanızdan dolayı çok teşekkür ediyorum

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5