İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Alparslan_Sultan

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
39
Wordpress artık milyonların kullandığı ücretsiz bir yazılım. kurulumunun kolay oluşu, zengin tema seçeneği ve teknik destek imkanının fazla olması, birçok kişiyi Wordpress kullanmaya yöneltiyor. Ancak bazen aksilikler oluyor ve /wp-admin admin panel şifrenizi unutabiliyorsunuz ya da bir şekilde şifre değişiyor ve giriş yapamıyorsunuz.

WordPress Admin Şifresi Sıfırlama (Resimli anlatım)
Sizler için wordpress admin şifresini sıfırlamanın nasıl yapılacağını kısaca izah edeceğim. wp admin şifresi nasıl sıfırlanır?

Öncelikle CPanele girmeliyiz.

1- Bunun için siteadresi.com/cpanel ya da siteadresi.com:2082 yollarını izleyebilirsiniz.

2- Şu sayfaya ulaştığınızda Database bölümünde phpMyAdmin iconuna tıklıyoruz.

wordpress-admin-sifresi-sifirlama.jpg

3- Ardından kullandığımız veri tabanına giriyoruz. Ve buradan wp_users tablo linkinin üzerine tıklıyoruz.

admin-sifre-degistirme.jpg

4- Şöyle bir sayfa açılacaktır. Kullanıcı olarak çok fazla kayıt da olabilir ama Admin olarak kullandığınız hesabın user_pass tablosundaki koda çift tıklıyorsunuz ve

$1$uKpSmgWC$85JGsPj8O382Wa5mH9xBs1 bu kodu ekliyorsunuz.

Artık şifreniz değişti.

Şifreniz iyinetcom oldu.

wp-adminsifre-sifirlama-resimli-anlatim.jpg

siteadresi.com/wp-admin ya da gizlediyseniz diğer linkten admin panel sayfasına giriş yapabilirsiniz.

ŞeMSi

Empatik
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
112
Üstadım bu harika anlatım için teşekkür ederim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5