İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wordpress aşırı kasılma- cache sorunu

Misafir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Wordpress bir sitem, vpsde yayın yapıyordu.. 32k hiti dahi kaldırmıştı.. Sonradan sitenin cache ayarlarında oluşan sorundan dolayı site load inanılmaz arttı.. global translaterdan kaynaklanan bir hata ile site artık açılmaz oldu. Global translater eklentisini kaldırtıktan sonra başladı bu sorunlar.. Siteyi suspend ettiğimde. vps loadı düşüyor.. Siteyi açtığımda load yine fırlıyor ve site açılmıyor..

T

trgy

Misafir
Kodlarda bir oynama yapmışmıydınız? Yani eklenti kurulurken bir kod eklemişmiydiniz?

Misafir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Kodlarda oynama vs yapmadım.. Hatta en son çare sql yedeğini aldım. Siteyi terminate ettim ve siteyi baştan kurup sql import ettim.. yinede inanılmaz kasılma var.. sqli in içinde birşeyler sorun çıkarıyor gibi.. site açık kalsa 50-60k yapacaktı.. Sanırım global translatör plugini sql dede değişiklik yaptı.. ve sorunda bundan dolayı oluşuyor.. Plugin siteyi kasınca kaldırmıştım.. ve kaldırtıktan sonra eski hızıda gitmişti.. en son tamamen açılmaz oldu site..

T

trgy

Misafir
Tablolarda bozulma olmuş olabilir. Tabloları onarmayı deneseniz bir de?

T

trgy

Misafir
cpanel'den phpmyadmin e gir orada tüm tabloları seç ve aşağıdan da tabloları onar a bas ve onar ama kilitlenme durumu olabilir tabloların çok büyükse.

Misafir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Toplam database z.ipli halde 7 mb. Vpsnin onarmasını bekliyorum.. Vpsde kasılma olduğu 8-9 dakikadır onarmaya çalışıyor..
sql i editplus ile eçasam acaba bozulur mu ?.. sqli ne ile inceleyip editleyebilirim.. Neyi değiştireceğimi bilmesemde incelemek istiyorum..

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Profesyonel bir destek almaya çalış, gördüğüm kadarıyla çok tecrubeli değilsin. Database i iyice kullanılmaz hale getirme.

Virtuozzo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
WordPress'in kodlama kısmında yapılası yığınla optimizasyon düzenlemesi var fakat mesajlarınızdan anladığım kadarıyla bunları yapabilecek bilgiye sahip değilsiniz.

Clean Options benzeri bir eklenti ile veritabanı temizliği yapabilir, otomatik oluşturulan revision kayıtlarını temizleyebilirsiniz. (7 MB'lık bir veritabanı için çok da etkili olacağını sanmıyorum.)

Son çare VPS'ten kurtulup bir sunucuya geçebilirsiniz.

Misafir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Loi sağolsun açılmayan, hatta 5 saniyede load 30 olan siteyi bir şekilde açtı.. Çok ama çok teşekkürler Loi'ye

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5