İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wordpress embed kod ekleme ile ilgili bilinmeyen ufak bir ayrıntı

gokhan saglam

Yazılımcı
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
Merhaba arkadaşlar, bu konuyu açmamdaki amaç; wordpress blog kullanıpta hala embed kod yani sitede video yayınlayamayanlar için.

Ben daha önce bu sorunu çok yaşadım bir sürü eklenti ekledim ama tüm sitelerde başarılı olamamıştım. Bu yazıyıda açmamın sebebi bilmeyene öğrenmesini sağlamaktır.

Wordpress blog'unuzda embed kod ile video yayınlamak çok kolay nasılmı şöyle;

Wordpresss yönetim panelinizde yeni konu ekleye bastıktan sonra karşınıza çıkan konu ekleme editöründe html editörü seçiniz tüm eklemelerinizi yapınız (konu bilgisi, capslar v.s) sonra embed kodunuzu ekleyiniz ve kesinlikle görsel editöre geçiş yapmadan yayınla butonundan yazıyı yayınlayınız.

Bu işlemle hangi sitenin videosu için embed kodunu isterseniz onu yayınlarsınız.

Çapa Eğitim

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
evet bak haklısın, başıma gelmişti bu

crazii_78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
büyük ihtimalle iki güne kadar bu sorunla karşılaşacaktım artık hallerdim herhade +rep :D

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Aynı zamanda anasayfaya video eklemek isteyenler içinde bi hatırlatma yapayım.Görünüm-bileşenler kısmından, sağ taraftaki kısma, sol tarafta bulunan metin simgesini sürükleyerek bırakın.Bir başlık belirleyin ( Günün Videosu gibi ) alt taraftaki boş kutucuğa embed kodunu ekleyin ve kaydedin.Sonra sayfanızı kontrol edin.Çoğu zaman eklenen videonun boyutları yüksek oluyor.Boyutları temanıza uygun şekilde ayarlayın..

crazii_78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
ve en sonunda bu sorunla karşılaştım işte rica etsem tekrar ve baştan bir video kodunu eklemeyi nereye ekleyeceğimizi anlatabilirmisin eklenti falan kurmamız gerekiyor mu ?

gokhan saglam

Yazılımcı
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3

Wordpresss yönetim panelinizde yeni konu ekleye bastıktan sonra karşınıza çıkan konu ekleme editöründe html editörü seçiniz tüm eklemelerinizi yapınız (konu bilgisi, capslar v.s) sonra embed kodunuzu ekleyiniz ve kesinlikle görsel editöre geçiş yapmadan yayınla butonundan yazıyı yayınlayınız.

Bu işlemle hangi sitenin videosu için embed kodunu isterseniz onu yayınlarsınız.

Bu kadar kolay arkadaşım hiçbir eklentiye ihtiyacın yok! Ben 2 yıldır wordpress'i böyle kullanıyorum.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
ve en sonunda bu sorunla karşılaştım işte rica etsem tekrar ve baştan bir video kodunu eklemeyi nereye ekleyeceğimizi anlatabilirmisin eklenti falan kurmamız gerekiyor mu ?

Post eklerken görsel ve HTML kısmı var. Bu tür kodlar HTML kısmına ekleniyor.

bestnet

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
teşekkür

Merhaba arkadaşlar, bu konuyu açmamdaki amaç; wordpress blog kullanıpta hala embed kod yani sitede video yayınlayamayanlar için.

Ben daha önce bu sorunu çok yaşadım bir sürü eklenti ekledim ama tüm sitelerde başarılı olamamıştım. Bu yazıyıda açmamın sebebi bilmeyene öğrenmesini sağlamaktır.

Aynı zamanda anasayfaya video eklemek isteyenler içinde bi hatırlatma yapayım.Görünüm-bileşenler kısmından, sağ taraftaki kısma, sol tarafta bulunan metin simgesini sürükleyerek bırakın.Bir başlık belirleyin ( Günün Videosu gibi ) alt taraftaki boş kutucuğa embed kodunu ekleyin ve kaydedin.Sonra sayfanızı kontrol edin.Çoğu zaman eklenen videonun boyutları yüksek oluyor.Boyutları temanıza uygun şekilde ayarlayın..

@gokhan sağlam
@emrah12

Sadece size teşekkür etmek için üye oldum. Benim için ve eminim ki pek çok kişi için basit ama işe yarar bilgilerinizden dolayı teşekkürler.:harika:

Erkan1

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir Bilgide ben veriyim Proplayer diye bir Eklenti Var o Videonun Sadece Linkini Alıyorsunuz Embed Koduna Felan Gerek Yok.. Yazı Ekleme Kısmında Proplayer ın Küçük Bir Simgesi Vardır Görsel/Html Yazısının Altında ona Tıklayıp En Üste Videonun Linkini Yapıştırarak Daha kolay Bir şekilde Video Ekleyebiliyorsunuz... Ayrıca Player a Kendi Logonuzu Ekleyebilirsiniz Video boyutu Ayarlama Seçenekleride Ekleme Kısmında Mevcut...

Karluk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Wordpress profil hesaplarınızdan görsel metin editörünü kullanmayı tamamen kapatın. Ben öyle yapıyorum, kafam ağrımıyor. Elle kodlamak daha zevkli.

gokhan saglam

Yazılımcı
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
Bu konuyu buraya açtıktan sonra gördümki benim bu yazıyı hemen hemen her site eklemiş. Çok mu zor bir "alıntıdır" yazmak bilmiyorum.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
sadece html kısmını kullanıyorum.
Diğer taraf bir yerlerinden gereksiz kod ekliyor.

daRius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Zaten çoğu kimse hazır sistemler sayesinde kodlama dilini bilmiyor. Sadece gün'ü, saat'i veya kategoriyi çeken php komutlarını bildiklerinde yetiyor veya daha büyük sayfa sahipleri Manisada gördüğüm kadarıyla ( günlük 50 tl getirisi olanlar ) siteyide, seosunuda herşeyiyle beraber ücretli kullanıyorlar akabinde oluşan sorun olursan 10 20 lira verip sorunu çözdürüyorlar.

gokhan saglam

Yazılımcı
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
Ben bu konuyu üç büyük webmaster forumda açtım ve en çok burada bu kadar cevap yazıldı, ilgilenen oldu yada çare arayana yazı çare oldu. İlginiz için teşekkürler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5