İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wordpress 'Galeri Oluştur' ve 'Video Listesi Oluştur' Özelliği Nasıl Kaldırılır?

emlcvdv

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar. Ben şuradaki görselde göreceğiniz üzere, Wordpress'teki "Galeri Oluştur" ve "Video Listesi Oluştur" Özelliklerini kaldırmak istiyorum. Yani görselde kırmızı çerçeveye aldığım kısımların silinmesini ve sadece "Ortam Ekle", "Öne çıkarılan görsel" ve "URL'den ekle" kısımlarının kalmasını istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

emlcvdv

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Hocam çok teşekkür ederim, kayıt olup yazı eklenebilen bloglar için de çok faydalı bir eklenti. İçerik sağlayıcıların neyi görüp görmeyeceği ayarlanabiliyor. Yalnız "Video Listesi Oluştur" kısmını kaldırmasına rağmen "Galeri Oluştur" kısmı hala duruyor. Onu kaldıramadım. Siz nasıl kaldırılacağını biliyor musunuz?

KrmYlmz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eklentiyi kullanmadım premium sürümü ücretli bir eklenti, belki kullanan arkadaşlar varsa daha detaylı bilgi verebilirler

emlcvdv

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eklentiyi kullanmadım premium sürümü ücretli bir eklenti, belki kullanan arkadaşlar varsa daha detaylı bilgi verebilirler

Tamamdır. Bu arada kurcaladım biraz, admin panelindeki tüm menüleri istediğim gibi değiştirebiliyorum. Çok teşekkür ederim. Bir soru daha sorayım hocam belki biliyorsunuzdur. Wordpress'e kullanıcı adı ve şifreyle giriş yaptıktan sonra karşımıza "Başlangıç" sayfası değil de profil sayfası çıkması için ne yapabiliriz?

oguzhan65

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
hocam siz üyelerin sadece resim eklemesinimi istiyorsunuz

emlcvdv

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hocam siz üyelerin sadece resim eklemesinimi istiyorsunuz

Yok hocam, üyelerin başlangıç sayfasını görmesini istemiyorum. Giriş yaptıklarında profil sayfalarına yönlendirilsinler istiyorum. Çünkü yan menülerde sadece "İçerik Ekle" ve "Profil" seçenekleri olacak. Diğer menüleri göremeyecekler. Giriş yaptıklarında karşılarına profil sayfası çıksın. İçerik ekle menüsüne tıkladıklarında da yazı ve ortam ekleyebilecekler.

--IYINET ; Flood Engellendi -->-> Yeni yazilan 10.01.2015 mesaj 00:26 -->-> Daha önceki 9.01.2015 mesaj 22:55 --

Bu arada yönlendirme hakkında sorduğum sorunun cevabını buldum. Faydası olabilir diye paylaşıyorum.

Temanın functions.php dosyasına aşağıdaki kodları eklemeniz yeterli.

add_action('init','custom_login');

function custom_login(){
global $pagenow;
if( 'wp-login.php' == $pagenow ) {
wp_redirect('http://adresiniz.com/WpPanelYolu');
exit();
}
}

Ek Olarak: Buda çıkış yaptığında yönelecek yer.

add_action('init','custom_login');

function custom_login(){
global $pagenow;
if( 'wp-login.php' == $pagenow && $_GET['action']!="logout") {
wp_redirect('http://adresiniz.com/');
exit();
}
}

oguzhan65

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
tamam hocam user pro eklentisi var o işinizi görür bence bide ona bakın isterseniz

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5