İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wordpress headera flash menu ekleme

ice_man

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaslar ,

Kisa sure once heveslendim ve localda calisacak sekilde bir wordpress blog kurdum bilgisayarima, bunu daha sonra hostuma atip blog dunyasina bir adim atacagimfakat kucuk bir problemim var flash ile yaptigim bir menum var ve bunu wordpress de header kismina eklemek istiyorum fakat bunu basaramadim bir turlu :( , wordpress-tr sitesinin forumlarini da inceledim ama orda da sadece wordpress'e flash ekelemeyi anlatmislar benim istedigim ise en ustteki banner yani header a flash menumu ekelemek bunu nasil yapabilecegim hakkinda bilgi verirseniz minnettar kalirim.

Assagida header.php nin kodlarini yaziyorum :

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">

<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="<?php bloginfo('html_type'); ?>; charset=<?php bloginfo('charset'); ?>" />
<title><?php bloginfo('name'); ?> <?php if ( is_single() ) { ?> » Archive <?php } ?> <?php wp_title(); ?></title>
<link rel="stylesheet" href="<?php bloginfo('stylesheet_url'); ?>" type="text/css" media="screen" />
<link rel="alternate" type="application/rss+xml" title="RSS 2.0" href="<?php bloginfo('rss2_url'); ?>" />
<link rel="alternate" type="text/xml" title="RSS .92" href="<?php bloginfo('rss_url'); ?>" />
<link rel="alternate" type="application/atom+xml" title="Atom 0.3" href="<?php bloginfo('atom_url'); ?>" />
<link rel="pingback" href="<?php bloginfo('pingback_url'); ?>" />

<?php wp_get_archives('type=monthly&format=link'); ?>

<?php wp_head(); ?>

</head>
<body><div id="container">

<h1><a href="<?php bloginfo('url'); ?>" title="<?php bloginfo('name'); ?>"><?php bloginfo('name'); ?></a></h1>

<div id="page">

<div id="banner"> </div>

Bu da css de bannerin oldugu kisim :

#banner{
margin-bottom: 10px;
width: 750px;
height: 200px;
text-align: left;
vertical-align: top;
background: url(images/banner.jpg) no-repeat;

Yardimci olabilirseniz sevinirim, simdiden tesekkurler.

X

Xman

Misafir
<div id="banner"> </div>

bu kodun altına kaydetmen yeterli olacaktır.

ice_man

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
<div id="banner"> </div>

bu kodun altına kaydetmen yeterli olacaktır.

oncelikle konumla ilgilendigin icin tesekkur ederim wpturkiye :) biraz daha acabilirmisin ? kodu nasil eklemeliyim ?

ornek verebilirsen sevinirim , cunku sagdan soldan buldugum hemen her kodu denedim fakat .swf dosyasini birturlu ekleyemedim bannera :(

ice_man

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konum baya arkalarda kalmis , fakat hala sorunuma cozum bulamadim :( yok mu aranizda daha once wordpress te flash menu kullanmis bir arakdasimiz ?

yada wordpress uzmani arkadaslar yardimci olabilirlermi acaba ?

Sorumu tekrarlayim;
.swf uzantili flash bir menu yaptim ve bu menuyu wordpress te header kisminda kullanmak oraya eklemek istiyorum, bunu yapabilecegim herhangi bir tema onerisine de acigim, yardimlarinizi bekliyorum...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi