İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

wordpress hız ile ilgli bir kaç soru

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir wordpress sitem var icerisinde 250 k mesaj bulunmakta tema gereksiz ayarlar gibi bir çok seyi hallettim ancak 1 dakikadan önce acılmıyor site temda grafik nerdeyse hiç yok veri tabanı yüzünden kasıyor sanırım ancak indexlerin silinmemesi için sitenin dizininide degiştirmek istemiyorum sizce ne yapmalıyım ?

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
bir wordpress sitem var icerisinde 250 k mesaj bulunmakta tema gereksiz ayarlar gibi bir çok seyi hallettim ancak 1 dakikadan önce acılmıyor site temda grafik nerdeyse hiç yok veri tabanı yüzünden kasıyor sanırım ancak indexlerin silinmemesi için sitenin dizininide degiştirmek istemiyorum sizce ne yapmalıyım ?

kullandığın pluginler neler?
site içeriğinde dışarıdan çağrılan kodlar neler? adsense, analytics, alexa, sayaç vs. gibi?

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
suan kullandıgım plungler Akismet,Flash Video Player,Google XML Sitemaps,Limit Posts,Video Embedder,WP-PageNavi,WP-Polls,WP-Polls Widget suan bunları kullanıyorum bir cogunu kaldırdım zaten.. suan adsense dahil bütün hepsini kaldırdım , gereksiz verileride temizledim şimdi sırada tivanın tavsiyesi var teşşekkürler arkadaslar deneyerek bulacagız.. ve öğrenecegiz

efekentli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Öncelikle sitenizde veri tabanı sorgulaması yapan pluginsleri kaldırmalısnız online sayaç anket vb, ve buna ek olarak aşağıdaki eklentiyi kurup en az haftada bir veri tabanınızdaki gereksiz verileri temizlemelisiniz, sorun düzelecektir.

Eklenti : http://www.wpturkiye.net/wordpress-temizlik-canavari.html

bu eklenti sadece, kullandığımız ve daha sonra sildiğimiz eklentilerin bıraktığı kalıntıları mı gösteriyor. Ben biraz temizlik yaptım fakat anlamadığım bir süre kısıltmalar var. Eğer sadece eklentilerin bıraktığı kalıntıları silmemize yarıyor ise ;

ben bütün eklentileri pasif yapsam, ve bu eklentide gereksiz olarak gösterilenlerin hepsini silsem bir sorun olur mu acaba ?

Eğer sadece eklentilerin datebase'e eklediği tabloları gösteriyorsa sorun olmaz gibi ?? ( daha sonra aktfleştirecez eklentileri)

X

Xman

Misafir
Eklentileri kapatmanıza gerek yok eklenen silinen eklentilere ait kalıntıları rss leri ve veri tabanında ilgisiz tüm fazlalıkları tesbit eder ve size listeler onayladıklarınızı siler ;)

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
250k? Kendine yeni bir çift işlemcili sunucu almalısın. Hitin azcık arttığında çekilecek sql sorgu sayısını düşünsene.

efekentli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Eklentileri kapatmanıza gerek yok eklenen silinen eklentilere ait kalıntıları rss leri ve veri tabanında ilgisiz tüm fazlalıkları tesbit eder ve size listeler onayladıklarınızı siler ;)

benim kullandığım eklentileride listeliyor ama ben onları hepsini silersem bişey olur mu? YAni çok önemli şeyler çıkıyormu karşımıza ? yoksa sadece eklentiler ilgili bişeyler mi çıkıyor mesala :

http://img70.imageshack.us/img70/1403/27726155he5.jpg

http://img71.imageshack.us/img71/6141/69464178dt2.jpg

http://img225.imageshack.us/img225/7606/72616029hz4.jpg

bunlar bende çıkanlar daha fazlası da var. Örneğin orada k2 ile ilgili kısımlar var.bu k2 bildiğimiz tema olan mı ? :) o zaman gereksiz silmeliyim, çünkü ben o temayı kullanmıyorum.

Ama orada kullandığım eklentiler de çıktı. ( mightyadsense gibi )
Anlamadım şeylerde var. ( jhHighslidesettings ,ddsg_hide_future,permalink_redirect_feedburner,sbb_ajax_dropdown_enabled vs.. )

Kullandığım eklentileri silsem bir problem olur mu ? Çünkü hangisi hangi eklentiye ait anlayamıyorum. Acayip kısaltmalar yapmışlar :)

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
lantent inana ne yapacagımı şaşırdım :) yurt dısı lokasyonu tr ye cektim şimdide trafik az gelmeye başladı bakacagız bir caresine olmazsa haber scriptine aktarmayı dusunuyorum çünkü cidden cok yavas..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5