İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wordpress içeriğimi çalıyorlar

netozgurlugu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet arkadaşlar densizin birisi sitemi otomatiğe bağlamış ben konu açtıkça karşı tarafa da aynı başlıklı konu açılıyor. Bunu wp sitem de nasıl kapatabilirim Allah rızası için bir yardımcı olun? Hitlerim felan düşmeye başladı son bir kaç haftadır

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Sabit IP üzerinden geliyorlarsa IP'in banlanmasını sağlayabilirsiniz.

Virtuozzo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bu işi manual olarak yapmıyorlarsa ya özel yazılmış bir bot vasıtasıyla ya da RSS'inizden yapıyorlardır.

Manual olarak yazılan botlara önlem olarak kodlamanızda değişiklikler yapabilirsiniz.
Fakat farkedildiğinde bot ona göre tekrar ayarlanabilir.

RSS üzerinden konu çalınmasını önlemek için de RSS'inizi kapatabilir veya RSS'de sadece başlık kısmının görünmesini sağlayabilirsiniz.

ufoss

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu işi manual olarak yapmıyorlarsa ya özel yazılmış bir bot vasıtasıyla ya da RSS'inizden yapıyorlardır.

Manual olarak yazılan botlara önlem olarak kodlamanızda değişiklikler yapabilirsiniz.
Fakat farkedildiğinde bot ona göre tekrar ayarlanabilir.

RSS üzerinden konu çalınmasını önlemek için de RSS'inizi kapatabilir veya RSS'de sadece başlık kısmının görünmesini sağlayabilirsiniz.

rssde sadece baslik nasil yayinlanabilir?

Virtuozzo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bunun için wp-includes dizininde yer alan feed-rss.php, feed-rss2.php ve feed-atom.php dosyalarınızdan gerekli alanları çıkartmanız gerekmektedir.

WebEngineer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Link uzantılarını değiştir, botlar yazıldığı zaman link yapılarına göre kodlanır.Eğer sen uzantıyı değiştirirsen verileri alamadığı için bot'ta patlar.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
Link uzantılarını değiştir, botlar yazıldığı zaman link yapılarına göre kodlanır.Eğer sen uzantıyı değiştirirsen verileri alamadığı için bot'ta patlar.

çok sürmez değiştirmek...
yapabileceğinin en iyisi tespit edip banlamak

netozgurlugu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar olumlu olumsuz yardımlarınız için teşekkürler. son_nefes63 arkadaşın verdiği dosyayı indirip bi deniyeceğim.

Bu arada rss'ler kapalı zaten kopyalama yasağı da var. Ama başlık da bile site adım yazıyor. Olduğu gibi nasıl alıyor onu anlamadım. Ya da bana garezi var alan kişinin.

son_nefes63

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar olumlu olumsuz yardımlarınız için teşekkürler. son_nefes63 arkadaşın verdiği dosyayı indirip bi deniyeceğim.

Bu arada rss'ler kapalı zaten kopyalama yasağı da var. Ama başlık da bile site adım yazıyor. Olduğu gibi nasıl alıyor onu anlamadım. Ya da bana garezi var alan kişinin.
Baya geçmiş konunun üzerinden ama olsun. wp admin panelden ayarlar bölümüne gel Beslemelerde gösterilecek en güncel kayıt adedi yazıyor buraya 1 yazabilirsin yada her açtığın konunun bir yerlerine kendi linkini koy görülmeyecek bir şekilde bedavadan backlink sahibi ol :D

neoxi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bence rss yi kapamaya gerek yok FeedBurner FeedSmith eklentisini kur feedburnere üye ol. orda rss ayarlamalarını yap. :D ayarlamaları bi güzel yaparsan o konuyu açan kişilerin sitesinde adsense reklamlarınıda yayınlaman mümkün. varsın gerisini onlar düşünsün ondan sonra. :D şahsen rss yi açık tutmaktan korkmuyorum. ekleyenler eklesin diye. :)

ayrıca feedburner üzerinde ayarlamalarda karekter kısaltmada mevcut mesela 50 - 100 karakter gibi. :)

son_nefes63

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence rss yi kapamaya gerek yok FeedBurner FeedSmith eklentisini kur feedburnere üye ol. orda rss ayarlamalarını yap. :D ayarlamaları bi güzel yaparsan o konuyu açan kişilerin sitesinde adsense reklamlarınıda yayınlaman mümkün. varsın gerisini onlar düşünsün ondan sonra. :D şahsen rss yi açık tutmaktan korkmuyorum. ekleyenler eklesin diye. :)

ayrıca feedburner üzerinde ayarlamalarda karekter kısaltmada mevcut mesela 50 - 100 karakter gibi. :)

güzel söylüyorsun adsense reklamlarını koy die ya adam bu adsense reklamları üzerinde tıklamada hız yapmak isterse ne olacak bunu düşündünmü :D adam konuları çekicek birde bakıcakki adsense reklamları sonra tıkla tıkla tıkla zararı yine içerigi çalınana olacak.

neoxi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
güzel söylüyorsun adsense reklamlarını koy die ya adam bu adsense reklamları üzerinde tıklamada hız yapmak isterse ne olacak bunu düşündünmü :D adam konuları çekicek birde bakıcakki adsense reklamları sonra tıkla tıkla tıkla zararı yine içerigi çalınana olacak.

koyup koymamak yine sizin elinizde. adsensede isterseniz zaten site engelleme diye bi filtreleme yöntemi var en fazla onu yaparsiniz.adsensede o kadar basit değil ki :) :)

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Loi diyelim ki ona ait, senin bu konuda kullandığın galiba bir yöntem var. Merak ettim nedir ?

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
access loglardan icerik ceken botu tespit edip botun IP adreslerini blockluyorum. Eger bot özel bir agent kodu kullanıyorsa .htaccess ile agentı blockluyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5