İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wordpress more den sonra reklam gösterme

srdr53

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
2h6ykno.jpg

Google adsense reklamları aldıktan sonra sitemize reklam yerleşimi için alternatif yerler aramaktaydım.
Aklıma gelen ilk yer more tagından sonra reklam eklemek oldu ve biraz araştırdıktan sonra otomatik olarak eğer yazınızda devamını oku yani more tagı kullandıysanız adsense reklamlarınızda gözükecektir.
Reklamın önizlemesini sitemizde görebilirsiniz. Örnek olarak bu yazının ortasında görmüş olduğunuz reklam more den sonra eklenmiş olan google adsense reklamıdır. (Eğer kaldırmamışsam =).)
Şimdi gelelim wordpress more tagından sonra reklam nasıl eklenirmiş ;

wp-includes klasörünün içindeki post-template.php ‘yi açın
PHP:
$output .= '<span id="more-'.$id.'"></span>'.$content[1];
Aşağıdaki kod ile değiştiriniz.
PHP:
$output .= '<span id="more-'.$id.'">REKLAM KODU</span>'.$content[1];

Not :
İşin köt yanı nedir dicek olursanız her wordpress güncellemesinin ardından bu kod ekleme işini tekrar yapmanız gerekmektedir.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
devamını okuya tıkladığında adsense'e tıklama gerçekleşiyorsa eğer sakıncalı durum ortaya çıkabilir, demo yapanlar konuya yazarlarsa sevinirim, nasıl birşey merak ettim

srdr53

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Quick adsense eklentisinde bu seçenek mevcut. Adsense için eklenti kullananlar deneyebilirler.

right after the <!--more--> tag

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi