İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wordpress Olmuşmu

SaintOne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba , calismanotlari .com , plesk panel üzerinden wordpress kurulumu yaptım all in one seo pluginini etkinleştirdim , optimizasyonu için ek olarak yapmam gereken birşeyler varmıdır bu sayfaya ?

SaintOne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

SaintOne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
The resource you are looking for has been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.
maalesef yine olmadı , acaba yeni yazı ekleyincemi oluyor ?

Inferno

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
muhtemelen hazır kurduğunuz wordpress ftp'nizin ana dizininde bulunan
Kod:
.htaccess
dosyasına kod yazamıyordur. ftp'den girip
Kod:
.htaccess
dosyasına yazılabilir özellik vermelisiniz. Daha sonra tekrar
Kod:
Ayarlar > Kalıcı Bağlantılar
kısmında
Kod:
özel yapıyı
işaretleyin ve benim tavsiyem orayı
Kod:
/%category%/%postname%.html
olarak değiştirin. Böylece çoğu tarayıcıların indexlemesi daha hızlı olacak ve daha hızlı yorumlayacaklardır.

daRius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
muhtemelen hazır kurduğunuz wordpress ftp'nizin ana dizininde bulunan
Kod:
.htaccess
dosyasına kod yazamıyordur. ftp'den girip
Kod:
.htaccess
dosyasına yazılabilir özellik vermelisiniz. Daha sonra tekrar
Kod:
Ayarlar > Kalıcı Bağlantılar
kısmında
Kod:
özel yapıyı
işaretleyin ve benim tavsiyem orayı
Kod:
olarak değiştirin. Böylece çoğu tarayıcıların indexlemesi daha hızlı olacak ve daha hızlı yorumlayacaklardır.
Dediğini uygularsanız olacaktır. Zaten o ayarları yapmaya çalıştığınızda yazma izniniz yoksa eğer manuel olarak girmeniz için kodlar yazacaktır alt tarafta. O kodları alıp .htaccess dosyasının içine yapıştırmanız yeterli olacaktır. Eğer yoksa htaccess metin belgesi oluşturup ismini ".htaccess" yazıp içine o verileri kaydetmeniz yeterli olacaktır. Ancak yazma izni vermediğiniz için yapacağınız diğer değişikliklerdede hata alacaksınız bu yüzden en temiz'i yazma izinlerini vermek olacak.

SaintOne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
.htaccess diye bir dosya yoktu ftp den böyle bi boş dosya oluşturup ftpye yükledim, ardından plesk panelden file manager a girip izinlerini full yaptım ancak sayfa komple kapandı www.calismanotlari.com acaba neresini yanlış yapıyorum ? Bu arada ilginize teşekkür ederim "daRius" ve "Inferno"

Ekleme: Bu arada Settings/Permalinks/Custom Structure ^^ /%category%/%postname%.html ^^ bölümüne wordpress adminden yazdım

Ekleme:
/index.php/%postname%.html
Şeklinde yapınca oldu , acaba optimizasyon için bu mod uygunmudur ?

daRius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Kendi adıma rica ederim. Her sayfa index.php/sayfa_basligi.html şeklinde gözükecek bu şekilde yani her defasında o index.php'de çıkacak. Bi sorun teşkil edermi bilmiyorum ama seo açısından postname html şeklinde kullanımı daha uygun diye biliyorum.
Benim kullandığım bu şekilde ve bir hata yok.
/%postname%.html

SaintOne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
baya fazla oluyorum farkındayım @daRius , ama /%postname%.html şeklinde yapınca erişim sağlayamıyorum postlara , linkler html moduna giriyor ancak sayfalar açılmıyor :( htaccess in içine yazmam gereken bişey varmı ben onu boş sayfa yaptım çünkü ?

Inferno

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
tabiki var aşağıdaki kodları yapıştır.

Kod:
# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>

# END WordPress

SaintOne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
maalesef yine olmadı .htaccess oluşturup dediğiniz kodları içine yapıştırdım ftpden filezilladan girip izinlerini full yaptım aşağıdaki fotodaki şekilde permalinks ten
HTML:
/%postname%.html
şeklinde denedim olmadı ,
HTML:
bu şekildede olmadı :(

Inferno

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
0777 değil 0666 olmalı. Bazı hostlar dosya için 777 izinlerini desteklemiyor. Ayrıca resimde dikkat ettim. dosyanın adı htaccess değil
Kod:
.htaccess
.htaccess dosyasını bilgisayarında oluşturamazsın. ftpdeki dosyanın adını .htaccess olarak değiştir yani başında "nokta" var. Muhtemelen düzelecektir.

SaintOne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
maalesef yine olmadı :( ftpden sayısal izin verince güncellenemedi filan diyo file zilla , sunucuyla alakalı bişey galiba mail attım sunucuya cevap bekliyorum sonucu sizinle paylaşıcam teşekkürler yardımlarınız için..

Kalemm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Seo anasayfa başlığını anahtar kelimelerden yazsan daha uygun olur.Ayrıca Google Sitemap eklentisi de kurmanı öneririm..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5