İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wordpress Resim Boyutlandırma?

melihcennet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Wp de ... Bu resim yeniden boyutlandırılmıştır. Orijinal boyut için bu çubuğa tıklayınız. (1024x576px) gibi resimleri her seferinde ayarlamadan otomatik ölçeklendirip üzerine tıkladığımızda etrafı kararıp çerçeveyi ön plana çıkaran eklenti var mı?

qassed

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
var hocam bu dediğiniz eklentilerin lightbox diye de genel bir adı var bunlar araştırabilirsiniz. bazı temalarda üstüne entegre ediliyor. bildiğim kadarıyla direk plugin olarakda mevcur. ama ben size plugin yöntemini tavsiye etmem. sonuçta sitede yayınladığınız bütün resimler için uyguyan bir modül olarak ortaya çıkıyor. bazı resimleri bu şekilde yaomak istemeyebilirsiniz. tema içine gömmeniz daha sağlıklı olur. css den anlıyorsanız birazda php bilginiz varsa jquerry yada mootools kütüphanelerinde envayı çeşitleri var bunları temanınza monte etmeye çalışın

melihcennet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet bir sürü var ama Bu tür Lightbox eklentilerinin en büyük sorunlarından biride; kullandığımız tema veya eklentilerle çakışma yapmasıdır, Shadowbox JS eklentisinde bu sorun da çözülmüş, eklenti ayarlar sayfasından eklentinin desteklediği 6 ayrı (YUI, Prototype, jQuery, Ext, Dojo ve MooTools) JS kütüphanesinden size uygun olanı seçebiliyorsunuz..

Buda iyiymiş :)

melihcennet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
var hocam bu dediğiniz eklentilerin lightbox diye de genel bir adı var bunlar araştırabilirsiniz. bazı temalarda üstüne entegre ediliyor. bildiğim kadarıyla direk plugin olarakda mevcur. ama ben size plugin yöntemini tavsiye etmem. sonuçta sitede yayınladığınız bütün resimler için uyguyan bir modül olarak ortaya çıkıyor. bazı resimleri bu şekilde yaomak istemeyebilirsiniz. tema içine gömmeniz daha sağlıklı olur. css den anlıyorsanız birazda php bilginiz varsa jquerry yada mootools kütüphanelerinde envayı çeşitleri var bunları temanınza monte etmeye çalışın

jQuery Colorbox kullanıyorum bende.

http://www.techotronic.de/plugins/jquery-colorbox/

buradan indirebilirsin.

www.usluer.net herhangi bir yazıdaki resme tıklayınca buradanda nasıl olduğuna bakabilirsin. :)

oda güzelmiş denerim sağolasın

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5