İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wordpress Seo Desteği

X

Xman

Misafir
Arkadaşlar bu başlık altında wordpress kullanıcısı iyinet üyelerine elimden geldiğince ücretsiz seo desteği vereceğim. Konu sabitlenirse daha fazla kişi faydalanbilir :)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Karışmak gibi olmasında, şöyle yapsak.. İsteyen arkadaş, site adresini açıkca verse ve herkes fikirlerini belirtse daha yararlı olabilirmi ?

ceycey45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
wpturkiye bende yararlanmak istiyorum mümkünse.
fıkra-video- dizi karışık bi sitem var

X

Xman

Misafir
wpturkiye bende yararlanmak istiyorum mümkünse.
fıkra-video- dizi karışık bi sitem var

Sizde site adresini yazın inceleyip sizede dönüş yaparım bu arada 2.mesajın sahibi arkadaş msn eklemiş ancak konuşamadık, sabah 9 da burdayım herkese tek tek dönüş yapacağım iyi geceler :)

X

Xman

Misafir
ceycey45 siteni gece detaylıca inceledim çok fazla eksiğin var yapılması gerekenleri ve nasıl yapılacaklarını bu gün içinde buradan detaylı olarak yazacağım bizzat kendin yapamıyacağın şeyler olursa kişisel olarak yardımdada bulunabilirim ;)

X

Xman

Misafir
Ceycey45 öncelikle tespit ettiğim eksikleri maddeler halinde yazıyorum devamındada neler yapılacağını yazacağım.

1. Linklerin seo dostu değil.
2. Title'n yok
3.Site haritan yok
4. Ping servislerini kullanmıyorsun.

1. linkerini seo dostu yapabilmen için admin panelinden seçenekler yada ayarlar menüsüne girerek kalıcı bağlantılara tıkla, açılan sayfada özel yapı seçeneğini karşısına [ /%postname%.html ] kodunu, kategori temeli kısmınada [ kategori ] yazısını ekle ve kaydet. Bu işlemi yaparken httacces dosyanın izinlerini 777 olarak değişemelisin işlem bitiminde ayarları tekrar 644 e çevirmeyi unutma.

2. Title için yine admin paneli temalara geliyorsun kullandığın temanın header.php yada üst kısım dosyasını bulup mevcut title kodunu aşağıdaki ile değişip kaydediyorsun ve yine panelden seçenekler yada ayarlar menüsüne giderekgenel ayarlar başlığından Title'nizi kaydedin.
Kod:

<title>
<?php wp_title(''); ?>
<?php if(wp_title(' ', false)) { echo ' | '; } ?>
<?php bloginfo('name'); ?>
</title>

3. site haritası içim www.wordpress.org adresinden extend başlığına tıklayarak google sitemap ekelntisini indirin ve kurun, anasayfanızdan site haritasına link vermeyi unutmayın.

4. Ping servisleri için, admin paneli ayarlar yada seçeneklerden yazma başlığına tıklayın, en alttan servisleri güncelle kutusuna aşağıdaki ping servisleri ekleyip kaydedin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
X

Xman

Misafir
site haritasınız çok kötü ve anasayfadan linklenmemiş bu indexlenme için bir dezavantaj olur, sizde bir önceki mesajda yazdığım adresten indirip kurun ve anasayfadan http://www.ismoz.net/sitemap.xml şeklinde link verin.

Linkleriniz seo dostu ancak içlerinden kategorileri çıkarmamız gerekecek bunun için admin paneli seçenekler yada ayarlardan kalıcı bağlantılara gelerek kategori temeline [ kategori] yazıp kaydetmeniz yeterli olacaktır.

Title ve description düzgün, yıukarıdaki 2 önemli husus dışındaçok fazla oynama yapmanıza gerek yok

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
MSN üzerinden destek çok çok saçma. Çok özel bir durumolursa MSN üzerinden destek verilir. Burası bir forum ve sorusunu soran cevabını burda almalı.

Yanlış anlamayın işinize karışmıyorum.

Ama herkes sitesini burda yazarsa tüm bilgili arkadaşların fikirlerini alırlar. Zira bu forumda wordpress bilen sadece 1 kişi yok...

X

Xman

Misafir
İsteyen buradan yazar isteyen msn ekler, belki site adı vermek istemiyordur kimseyi zorlayamayız siteni buraya yaz diye, diğer konu ise wordpress bilen diğer arkadaşlarda kendileri destek yardımında bulunacakları başlıklar açabilirler, çokda iyi olur ne kadar çok bilgi paylaşılırsa o kadar fayda sağlar ;)

X

Xman

Misafir
özel güvenlik yorumlarını bekliyorum wpturkiye

Bilindiği üzere wordpress orjinal ve son sürümü kullanıldığında aslında sıfır güvenlik açığı arz eden bir sistem ancak kullanıcıların sonradan yaptıkları düzenlemeler nedeniyle wordpress bloglardada bazı açıklar oluşabilmekte ve bu açıklar tesbit edilerek sitelere hek saldırıları düzenlenebilmektedir. Bu tür hek saldırılarına maruz kalmamaız için dosyalarınıza verilmesi gereken chmod ( yazma ) izinlerini yazıyorum.

wp-content klasörü: 755
Cache klasörü: 777
Images/avatars klasörü: 777
Diğer tüm klasörler: 755
Diğer tüm dosyalar: 644
Config.php: 666 (kurulumdan önce), 644 (kurulumdan sonra)

ceycey45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dostum çok teşekkürler dediğin herşeyi yaptım
bi pm daha göndesim ilgilenirsen sevinirim

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5