İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Soru Wordpress SEO Sorunu !!!

demigod

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar merhaba, Wordpress sitemde kişisel blog kurdum. Hobi amaçlı yazılar yazıyorum. Yazılarımın hepsi de orjinal, alıntı olmayan özgün yazılardır. Kesinlikle konularda indirme linki vs. vermiyorum, Yasaklı kelimeleri kullanmıyorum, Yazı içerisinde geçmeyen bir kelimeyi etiketlere eklemiyorum. Ancak sitemi açalı tam 1 hafta oldu. Ve google botları siteme ilk açtığım günden beri uğramıyor. Google Webmaster araçlarından site haritamı iki kez gönderdim /sitemap.xml.gz ve /sitemap.xml olarak. Ama hala beklemede diyor. 7 gündür nasıl beklemede olur ? Sitemde bir sorun olduğunu düşünüyorum. Temadan kaynaklı olduğunu daha doğrusu. Özel bir tema olduğu için. Kendim editledim. Neyse arkadaşlar herhangi bir fikri olan var mı ? Site için yardımcı olmak isteyen arkadaşlar'a siteyi PM ile gönderirim. Burada site linki paylaşmak yasak sanırım. Reklam'a giriyor. Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler.

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Google onbellek goruntuleme 404 veriyor. Sitenin heklenmis olma ihtimali var. WMT uzerinde Google gibi goster'den sayfalari kontrol edebilir misin?

demigod

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google onbellek goruntuleme 404 veriyor. Sitenin heklenmis olma ihtimali var. WMT uzerinde Google gibi goster'den sayfalari kontrol edebilir misin?

Ekli dosyayı görüntüle 6040
Kontrol ettim hocam buyrun. Herhangi bir hek olayı ile karşılaşamadım. Dediğiniz gibi cache yaparak ön belleği ben de kontrol ettim ilk 3 4 gün kontrol edebildim ama şu iki üç gün hata verip duruyor. Sorun neyden kaynaklı olabilir ? Kafayı yemek üzereyim.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Sitelerde büyük problemler var. Çoğu kişi index silinmelerinden, indexlenmemelerden ve aşırı düşüşlerden şikayetçi. Durum siteye özgü olmayabilir. Google tarafından resmi bir açıklama olmasa da sonuçlarda belirgin farklar vardır. Sitenizin bu genel durumdan etkilenme ihtimali olabilir.

ekomer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sitelerde büyük problemler var. Çoğu kişi index silinmelerinden, indexlenmemelerden ve aşırı düşüşlerden şikayetçi. Durum siteye özgü olmayabilir. Google tarafından resmi bir açıklama olmasa da sonuçlarda belirgin farklar vardır. Sitenizin bu genel durumdan etkilenme ihtimali olabilir.

Yakında bombayı patlatırlar :)

demigod

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Anlıyorum cevabınız için teşekkürler.

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Ekli dosyayı görüntüle 6040
Kontrol ettim hocam buyrun. Herhangi bir hek olayı ile karşılaşamadım. Dediğiniz gibi cache yaparak ön belleği ben de kontrol ettim ilk 3 4 gün kontrol edebildim ama şu iki üç gün hata verip duruyor. Sorun neyden kaynaklı olabilir ? Kafayı yemek üzereyim.

Gelen kodu kontrol ettiniz degil mi? Bu arada ben sizin sitemap'i Google'a dun submit ettim. Loglardan bakip Googlebot aktivitesi var mi kontrol eder misiniz?

Bu arada kontrol ettim, cache tarihleri 7 mart gosteriyor ve artik cache sayfalari 404 vermiyor; gozunuz aydin. Sanirim sitemap'i Google'a gondermem ise yaradi. Siz yine de kontrol edin Googlebot aktivitelerini.

demigod

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu arada WMT uzerinde sitemap hala "isleniyor" olarak mi gorunuyor? Oyleyse o sorunu da halledelim.

Sitemap başarılı durumda şu anda :) İnanın çok yardımcı oldunuz çok teşekkür ederim.

Gelen kodu kontrol ettiniz degil mi? Bu arada ben sizin sitemap'i Google'a dun submit ettim. Loglardan bakip Googlebot aktivitesi var mi kontrol eder misiniz?

Bu arada kontrol ettim, cache tarihleri 7 mart gosteriyor ve artik cache sayfalari 404 vermiyor; gozunuz aydin. Sanirim sitemap'i Google'a gondermem ise yaradi. Siz yine de kontrol edin Googlebot aktivitelerini.

Çok çok teşekkür ederim bu kadar yardımcı olduğunuz için evet cache sayfam 404 vermiyor :) ve sitemap beklemede görünmüyor :) sitemap başarılı durumda. Ancak aklıma takılan cache:www.sitem.com yaptığımda hala 1 mart tarihini gösteriyor. 7 mart yazmışsınız ama bende mi sorun var ? Ancak google'da site:www.sitem.com diye arattığımda sayfa sayımda büyük bir artış görüyorum. Google Botları siteme hala uğramıyor mu ? Yoksa site haritasını gönderince mi sayfalar çoğaldı ? Onu anlayamadım. bir fikriniz var mı?

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Sitemap başarılı durumda şu anda :) İnanın çok yardımcı oldunuz çok teşekkür ederim.

Çok çok teşekkür ederim bu kadar yardımcı olduğunuz için evet cache sayfam 404 vermiyor :) ve sitemap beklemede görünmüyor :) sitemap başarılı durumda. Ancak aklıma takılan cache:www.sitem.com yaptığımda hala 1 mart tarihini gösteriyor. 7 mart yazmışsınız ama bende mi sorun var ? Ancak google'da site:www.sitem.com diye arattığımda sayfa sayımda büyük bir artış görüyorum. Google Botları siteme hala uğramıyor mu ? Yoksa site haritasını gönderince mi sayfalar çoğaldı ? Onu anlayamadım. bir fikriniz var mı?

Tekrar kontrol ettim, bende 7 Mart gorunuyor. Eger 7 Mart ise Google yeni crawl etmis demektir. Endise edecek bir durum kalmadi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5