İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wordpress sitelerin içerik kapasitesi ne kadar

Flynetcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba
Şunu merak ediyorum bir sitemiz var her gün girdi yapılıyor bir süre sonra wp nin daha doğrusu mysql'in yavaşlayacağı söyleniyor böyle bir şey var mı?

nexus38

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Kapasitenin wp ile bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum, bu konu daha çok sunucu performansıyla ilgili. Sunucunun kaldırmayacağı bir iş yüklenirse yavaşlamaya neden olabilir.

iyi forumlar.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
biraz wp ile alakalı olabilir çünkü kurduğunuz eklentileri pasifleştirip silseniz bile eklenti tabloları hala pma da saklı tutuluyor, bir süre sonra bu eklentiler ve içerik db şişmesine neden olabiliyor

Flynetcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
biraz wp ile alakalı olabilir çünkü kurduğunuz eklentileri pasifleştirip silseniz bile eklenti tabloları hala pma da saklı tutuluyor, bir süre sonra bu eklentiler ve içerik db şişmesine neden olabiliyor

Teşekkürler. üstad bende böyle olduğunu sanıyorum ama emin olmak istediğimden konu açtım.
Sizce ne kadar zaman ya da içerikten sonra yavaşlamalar görürürüz ve yavaşlamalar olduğunda alınan önlemler ne kadar fayda eder (mi).

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
cache eklentileri oluyor ben hiç kullanmadım ama kullananlar gözle görülür hızlanmalardan bahsediyorlar gzip eklentileri falan var, ama kullanım sonucu doğan hataları kapatmak zor olabilir, çünkü sunucu zorlayan hareketler bunlar
wordpress için en gerekli eklentilerden başka eklenti kullanmamak en iyisi, wordpresse bir çok eklenti kod ile halledilebiliyor. bulunamazsa eklentiye başvurabilirsiniz. eklenti kullanılmasa bile wp googleda yerin, rahatlıkla alabiliyor

Flynetcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
teşekkürler. son olarak aklıma takılan bir şey daha var. Bir yazıyı(haberi) birden fazla kategori altında yayınlarsak örneğin hem manşet hem magazin hem son dakika bu yavaşlama konusunda fark olur mu? Yavaşlamasını hızlandırır mı? Kolay gelsin.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
ne yavaşlatır ne hızlandırır standart devam eder

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5