İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

wordpress sürümü türkçe, tema ingilizce ve sorunlar

ufukefe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar ben wp türkçe sürümünü kurdum. site içeriği ingilizce olacağı için ingilizce bir tema kullandım. fakat bazı sorunlar var. mesela:

kategorilerin üzerine mouse ile gelince "aaaa kategorisindeki yazıları göster" gibi türkçe alt yazılar çıkıyor.
yorum yazmak istediğimde ve bilgileri eksik doldurduğumda hata uyarılarıını türkçe veriyor.
tarihleri ocak, şubat gibi türkçe yazıyor.

bunları hangi dosyalardan düzeltebilirim.

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
dil dosyasını düzenlemen gerekiyor ama tek tek hepsiyle uğraşmak yerine madem ingilizce içerikli site yapıyorsun ne gerek var türkçe kullanmaya, wp-config dosyanı aç aşağıdaki satırı bul:

define ('WPLANG', 'tr_TR');

bunla değiştir:

define ('WPLANG', '');

dil dosyan ingilizce olsun, herşey ingilizce olur.

ufukefe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dil dosyasını düzenlemen gerekiyor ama tek tek hepsiyle uğraşmak yerine madem ingilizce içerikli site yapıyorsun ne gerek var türkçe kullanmaya, wp-config dosyanı aç aşağıdaki satırı bul:

bunla değiştir:

değiştirirsem admin panelide mi ingilizce olacak?

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
evet ama zaten wp kullanması okadar basit bir yazılım ki türkçeye ihtiyacın olacağını sanmıyorum, yinede karar senin takibi.

ufukefe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

bunla değiştir:

denedim ama hata verdi.

ufukefe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aşağıdaki gibi değiştirdim ve sorun çözüldü.

define ('WPLANG', ' ');

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
çözüldüğüne sevindim, bir boşluk koymayı unutmuşum :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5