İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

wordpress temalarımın resimleri gözükmüyor

blackwhite

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar hosting hesabımdan wp temasını attım hatta wp admin ekranndan temamı da gördüm seçtim olduda fakat resimleri çıkmıyor çıldıracağım,

www.theblognote.com bakabilirsiniz hatta resimlerin hiçbiri çıkmadı temadaki napabilirim?
wp themes in içine attım hatta klasör açtım içinde resimler içim img klasörü açtım resimleri oraya diğerlerini dışına attım ama reismleri bir türlü çıkmıyor şlütfen yardım beyler...nasıl halledebilirim bunu?

eskeyp

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Resimlerin;

wp-content/themes/dream-beach-10/images/

içeriğinde olmalı..

deeper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cmod ayarlarından kaynaklabilir mi? şu an ki cmodları nedir? ftpde şu adreste görseller gözüküyor mu?

Kod:
/home/thebecom/domains/theblognote.com/public_html/wp-content/themes/dream-beach-10/images/dream-beach.jpg

blackwhite

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hocam valla ikinize de çok teşekkür ederim 2 dakka da oldu valla klasör adını hatalı vermişim sanırım images vermeliymişim :) çok çok saolun

Resimlerin;

wp-content/themes/dream-beach-10/images/

içeriğinde olmalı..

cmod ayarlarından kaynaklabilir mi? şu an ki cmodları nedir? ftpde şu adreste görseller gözüküyor mu?

Kod:
/home/thebecom/domains/theblognote.com/public_html/wp-content/themes/dream-beach-10/images/dream-beach.jpg

deeper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaş daha hızlı davranmış, düzeldiğine sevindim.
bir hatırlatma, reklamz 'dan aldığın içeriğin sana bir artısı olmaz :)
özgün içerik...özgün içerik...özgün içerik...

iyi çalışmalar

blackwhite

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok haklısın dostum zaten temamı falan değiştirdim şimdilik benim vaktim yok yazıcak şeyim çok da,az kaldı hepsini dökücem yazıya o zaman keyifle okursunuz inş. gayet özgün olucka içerik kendi uzmanlık alanımda yazıcam.

yalnız benim bir sorum daha olucak;

ben dosyaları nasıl yazılabilir yapabilirim? analytcs kodu bile ekleyemiyorum sayfalara yazılabilir değil diyor nasıl becereiblirim acaba yardımcı olabilir misiniz?

deeper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
wp-themes 'den temanın içine girip chmodları 777 yaparsan yazılabilir olur...

blackwhite

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
diyorum ama peki ne demem lazım? yani 777 yaptıktan sonra nereye basıyım? çnkü bi kere denedim olmamıştı

deeper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
diyorum ama peki ne demem lazım? yani 777 yaptıktan sonra nereye basıyım? çnkü bi kere denedim olmamıştı

bu mesajdan hiçbir şey anlamadım tekrardan anlatayım :)

ftpye girdik, wp-content > themes ordan da iyinet (temamızın adı bu olsun)
şimdi wp-content 'e, themes'e, ve iyinet'e ve iyinetin içindeki dosyalara sağ tuş > özellikler > chmod 777 (öyle gözüküyor olabilir bunu elle tekrar yaz, mümkünse cute ftp ile) diyoruz ve onaylıyoruz. ondan sonra panelden görünüm'e geldiğinde artık dosyaların yazılabilir olduğunu göreceksin.

hala olmuyorsa -ki olmalı- yukarda bahsettiğim klasorden duzenlemeleri yapabilirsin. header, footer, sidebar vb. sayfalara erişmen mümkün...

blackwhite

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eyvallah hocam hallettim valla:) çok teşekkürler

ben cute ftp falan kullanmıyorum ama internettescil den almıştım domaini onlar aracılığıyla kullandığım bir ftp var hesabım üzerinden...
ama açıkcası buı ftp olayını pek anlamadım yani şimdi ben istesem domaini aldığım yer dışında bir yere götürebiliyormuyum acaba bilgilerimi?

Starsailor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
header biraz daha geniş olsa ve resim içerse daha hoş olurmuş. tema çok güzel. designer linkini kaldırmamanız da ayrıca güzel bir davranış.

blackwhite

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
teşekkürler bende isimle uyumlu bir tema seçmek istedim bu güsel geldi:) peki header ı genişletebiliyormuyuz?

bu arada ben bu dosyaların yazılabilir olma olayını yapamamışım yine, 777 yaptım hepside oldu ama maalesef yine değişmiyor. birşeyi yanlışmı yaptım acaba

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi