İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wordpress Türkçe ama...

Takao

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu gün 2. defa wordpress yükledim fakat eski yükleyişimde sonradan olan sorun yine oldu wordpressi kurdum türkçe dil dosyalı fakat admin paneli ingilizce ki bana gereken en önemli yeride ingilizce napabilirim acaba?

Takao

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
flood olcak ama :(
sorunu r10 dan bir arkadaş sayesinde halletim aynı sorunu yaşayanlar var ise diye bende paylaşıyım :)
wp-includes/gettext.php yi açıyoruz
daha sonra
if ($magic == ($MAGIC1 & 0xFFFFFFFF) || $magic == ($MAGIC3 & 0xFFFFFFFF)) { // to make sure it works for 64-bit platforms
$this->BYTEORDER = 0;
} elseif ($magic == ($MAGIC2 & 0xFFFFFFFF)) {
$this->BYTEORDER = 1;
} else {
$this->error = 1; // not MO file
return false;
}
buluyoruz ve aşağıdaki kodlarla değiştiriyoruz

/ 64-bir Platforms BUG FIX from :
// [wp-trac] Re: [WordPress Trac] #3780: gettext fails to determine byteorder on 64bit systems with php5.2.1
if (($magic & 0xFFFFFFFF) == ($MAGIC1 & 0xFFFFFFFF) || ($magic &
0xFFFFFFFF) == ($MAGIC3 & 0xFFFFFFFF)) { // to make sure it works for 64-bit platforms
$this->BYTEORDER = 0;
} elseif (($magic & 0xFFFFFFFF) == ($MAGIC2 & 0xFFFFFFFF)) {
$this->BYTEORDER = 1;
} else {
$this->error = 1; // not MO file
return false;
}

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
benimde cozemediğim bir sorun var daha onceden turkce olarak kurup kullandığım iki wordpress tabanlı sitemin admin panelleri birden ingilizce oldu ustelik herhangibir upload falanda yapmadım veya herhangibir guncelleme

üstelik ustteki arkadaşın dediği değişiklikleri yaptım yine herhangirşey olmadı paneller hala ingilizce :(

ulticode

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sanırım eski kod yerine kopyalanacak olan kodda bir yanlışlık var. Denedim olmadı ancak kodun ilk satırında ufak bir değişiklik yapınca oldu.

ilk satırın orijinal hali;

PHP:
/ 64-bir Platforms BUG FIX from :

değiştirdiğim hali;

PHP:
// 64-bir Platforms BUG FIX from :

Ama sorunum bununla bitmedi. Şimdide tercihleri güncelleyemiyorum :d

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5