İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wordpress ve Windows Hosting Felaketi

BeyazTavsan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Wordpress ve Windows kurulum hatası

Yeni bir hosting almıştım, fakat bakmamışım ne olduğuna, Windows 2003 Server imiş.

Şimdi az önce Wordpress 2.5 kurulumunu yaptım. wp-admin paneli açılıyor ama direkt domain adını yazınca (http://esunum.com http 500 hatası veriyor. Hosting firmasını da aradım (NATRO) biz size döneriz dediler.

Hiç böyle birşey başına gelen oldu mu ?

Bir de bu windows serverla uğraşana kadar en iyisi yeni bir linux paketi alayım, zararın neresinden dönersem kardır diyorum, Wordpress.org'ta TURHOST'u önermişler, fikri olan var mı ?

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
wordpressde wp-condent klasorune ve config-sample.php ve admin klasorune yazma izni verirsen düzelir

BeyazTavsan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok Teşekkürler

Düzeldi. İnanamadım bir an. Ne kadar teşekkür etsem azdır, çok sağol.

Şimdi permalinks olayına başlayalım bakalım :)

umuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
permalinks olayı htaccess dosyasını windows serverlar desteklemediği için olmuyor bildiğim kadarıyla

Makawork

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Windows sunucularda da duzgun bir sekilde (permalink ve bazi eklenti sorunlari haric) WordPress calistirmaniz mumkun; ama yine de WordPress'ten tam anlamiyla randiman alabilmeniz icin Linux Hosting kullanmanizi tavsiye ederim.

BeyazTavsan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
permalinks

404.php dosyasını adlım fakat benim hosting firması 404 yönlendirilen sayfalarda php çalıştırmıyormuş. Yani sadece html. Böyle olunca işe yaramadı pek :(

Permalinks'i siteada/index.php/... şeklinde yaptım. index.php olmasa daha mutlu olacağım ama artık böyle idare edeceğiz.

ritemre

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Linux paketle değiştirme gibi bir imkanları yok mu acaba? Eğer varsa değiştir derim.

BeyazTavsan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tekrar http 500 kabusu

esunum.com sitemde zaten içerik pek yoktu, wordpress 2.5.1'i de kurayaım öyle başlayaım dedim.

Demez olaymışım. 2.5.1'i kurduktan sonra yine aynı şekilde admin ekranı çalışıyor ama siteyi açmaya çalıınca http 500 hatası veriyor.

Klasör yetkilerini de ayarladım ama olmadı. Var mı başka çözüm yolu ?

- Linux hosting istedim, olmaz dediler. Başka bir firmadan hosting alsam alan adını transfer edebilirmiyim sorun yaşamadan ?
________
Düzeltme
_________
Biraz daha cebelleştikten sonra hostgator'dan aldım bir linux paketi. Kurulumda sorun yaşadım, ticket açtım hemen çözdüler. Tüm özellikler de çalışıyor. Windows hosting için verdiğim para boşa gitmiş oldu ama tecrübe oldu artık.

Bu arada Wordpress hosting için, benim gibi hosting kısmından anlamıyorsanız hostgator'u tavsiye ederim. Dreamhost ve Bluehost'tan daha ucuz ve tek tıklamayla kurulum gibi özellikleri var. 1 Mayıs'a kdar alırsanız %20 de indirim kampanyası yapmışlar.

coldfirexx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
index.php dosyasındaki require('./wp-blog-header.php');
dizinindeki ./ kaldır yani ('wp-blog-header.php'); yap bakalım ne olacak

falsealarm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Windows hosting en son DotNetNuke kullandigim zaman denemistim. DotNetNuke CMS olarak guzeldi, fakat hosting firmalarinin SQLServer ve server optimizasyon adina IIS'i, databaseleri surekli uyku moduna aldiklari icin cekilmez hale gelmisti. DotNetNuke dedicated Windows hosting icin ideal ama shared hosting ile olacak is degil.
Wordpress, Joomla dahil diger tum scriptlerde sorun cikardigi icin hemen MediaTemple'a gectim ayni donem icerisinde. Derdi cekilecek bir olay degil.

yaslam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben sorunsuz şekilde kullanıyorum win hostum var 2 tane joomla sitem 1 tanede wp var hatta permalink bile yapdım.wp kurulumunda biraz sorun çıkdı fakat onuda halletim.ama şu an için hiç kapalı kaldığını görmedim sitenin.

Malatya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
geçmiş olsun öncelikle.Windowsta da çalışır tabi ama kimse bunu önermiyor.Haklılar da.

Yalnız natro'nun paketi değiştirmemesi ya da iade yapmaması bana çok garip geldi.Paranızı iade etsinler en azından.Bu tür hatalar genelde yaşanıyor, insanlık hali.Neden müşteri kayediyorlar anlamış değilim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi