İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wordpress XML-RPC Kullanımı

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
Merhaba iyinet ahalisi. Bugün lazım oldu bu xml-rpc denilen olay. Ama bir türlü kullanamadım. Bilen varsa anlatabilir mi XML-RPC denilen olayı?

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Bir xml dinleyiciden oluşuyor genel olarak. XML'lerle komut verip uzaktan işlem yaptırabiliyorsun wp'e. Hemen hemen her dil için hazır kütüphaneleri mevcut. Mesela ben xmlrpc işlemlerimin tamamını dotnet ile yaparım. Kütüphanesini kullanmak çok çok kolay.

Kavi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
programla wordpress bloguna yazı yazma :) pek önemli değil

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
Bir xml dinleyiciden oluşuyor genel olarak. XML'lerle komut verip uzaktan işlem yaptırabiliyorsun wp'e. Hemen hemen her dil için hazır kütüphaneleri mevcut. Mesela ben xmlrpc işlemlerimin tamamını dotnet ile yaparım. Kütüphanesini kullanmak çok çok kolay.
dotnet üzerinde hangi kütüphaneyi kullanıyoruz hocam?

sizin için önemli olmayabilir ama benim için şu anda önemli.

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29

İhtiyaç durumunda önemli hocam. Özellikle masaüstü bir programdan blogu beslemek gerekiyorsa. Eğer böyle bir destek olmasaydı MySQL sunucunuza açık vermeniz ya da xmlrpc tarzı bir ara dinleyici yazmak zorunda kalınırdı.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5