İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wordpress Yardım :confused:

G

guajira

Misafir
Arkadaşlar bu wordpress i türkçeleştirmeyei biri varsa yardımcı olabilirmi acaba? Anlamadım gitti yaw, php gibi bişi de diil. .mo dosyası .po dosyası alşmış başını gidiyo. Acil yardım bekliyorum :(

DarK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hangi sürümünü kurudun ki? normalde phpdir. ki admin panelinden yapabiliyorsun chmodlaır yükseltikden sonra. en azından ben hep öyle yaptım.

DarK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
wp-content/themes/kullandığın tema içindeki php dosyalaırnı editliceksin.. ama default skindeki bazı terimler belki farklı şeyle yazılmış olabilir.

G

guajira

Misafir
Aman cevap yazmayın kimse yazmasın. Sırf vakit öldürmek için burada diilmiyiz zaten. Forum desen eski günlerini mumla arar olduk.

Buna da cevap yazmayın.

e-Xtra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle http://wordpress-tr.com/wiki/index.php/Wordpress_Türkçe_Dil_dosyası_ve_kurulumu adresinden faydalanabilir dil dosyasını indirebilirsin.
Daha sonra wp-includes dizinine languages isimli yeni bir klasör oluşturup dil klasörünü (tr_TR adı ile) oraya yüklemen gerekli. Daha sonra da config.php den define ('WPLANG', ); satırını define ('WPLANG', 'tr_TR'); şeklinde değiştir. Hepsi bu.
Fakat kullandığın temaya bağlı olarak yorum ekle, sonra ki sayfa, kategoriler, gibi yazılar dil dosyası ile ilgili değildir. Onları wp-content/themes/kullandığın_tema klasöründe ki dosyaların chmod ayarını 666 yaparak wordpress admin panelinden düzenleyebilirsin.

Kolay gelsin...

G

guajira

Misafir
e-Xtra' Alıntı:
Öncelikle http://wordpress-tr.com/wiki/index.php/Wordpress_Türkçe_Dil_dosyası_ve_kurulumu adresinden faydalanabilir dil dosyasını indirebilirsin.
Daha sonra wp-includes dizinine languages isimli yeni bir klasör oluşturup dil klasörünü (tr_TR adı ile) oraya yüklemen gerekli. Daha sonra da config.php den define ('WPLANG', ); satırını define ('WPLANG', 'tr_TR'); şeklinde değiştir. Hepsi bu.
Fakat kullandığın temaya bağlı olarak yorum ekle, sonra ki sayfa, kategoriler, gibi yazılar dil dosyası ile ilgili değildir. Onları wp-content/themes/kullandığın_tema klasöründe ki dosyaların chmod ayarını 666 yaparak wordpress admin panelinden düzenleyebilirsin.

Kolay gelsin...

Sağol dostum bir şekilde halettim Türkçe işini.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5