İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

wordpress yardım lütfen

dusesmoda

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Arkadaşlar yeni kurduğum bloğumdan resimleri ve konuları çalıyorlar. Resimlerin üzerinde sitemin adıda yazılı ama çalan çalmış.
İşin kötü yanı resimler benim sitemde barındırılıyo ve aylık trafiğimi olumsuz etkiliyo.
Busiteleri nasıl engelleyebilirim ???

Whed

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sizin siteniz üzerinden yükleniyorsa eğer resimleri değiştirin.

Bu resimler xx sitesinden izinsiz olarak kullanılmıştır diye bir img atın. Kendi içeriğinizi de uygun resimlerle düzenlersiniz.

dusesmoda

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
bu çok uzun sürmezmi yüzlerce resim var kolay yolda o siteyi engellememin bi yolu yokmu acaba ?

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
hotlink ile koruma sanırım senin istediğin, bir araştır derim.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
onlara günlerini göster!
duşesmoda kimmiş görsünler
bas reklamı gitsin
ya da daha yaratıcı ol, küfür et
ya da bu adam g*ymış falan yaz
hadi bakalım görelim seni
durumdan haberdar et bizi :D

dusesmoda

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Okadarda ileri gitmemde ama ilginç bi resim arıyorum ona ders olacak bugün linkleri paylaşıcam burada :)

karasuvari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
verdigin adrese baktım da kendi .htaccess imi oluşturup servera attım fakat birşey değişmedi gibi :D

sefaak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar yeni kurduğum bloğumdan resimleri ve konuları çalıyorlar. Resimlerin üzerinde sitemin adıda yazılı ama çalan çalmış.
İşin kötü yanı resimler benim sitemde barındırılıyo ve aylık trafiğimi olumsuz etkiliyo.
Busiteleri nasıl engelleyebilirim ???

bi çözümde benden
WP-CopyProtect
bu eklenti sayesinde mause sağ tuşu komple kilitleyip işaretlenmesini bile engelleyebilirsin.Bununla değil resim yazılarının tek harfini bile kopyalayamazlar :)

dusesmoda

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
işi bilen her şekilde resmide yazıyıda alır bence resimleri veya yazıları alması sorun değil trafiği ağırlaştırıyorlar. Benim hostingimi resim hostingi olarak kullanıyolardı artık kullansınlar bakalım nası kullanacaklar.

Ekleme:

biraz ağır oldu ama çok kaşınmıştı neyse bugün biraz basit bi resim eklicem :)

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
takip edilmek böylke bişey işte:D
ımm wordpress watermark eklentisini kullan, resimlerine adres ekleyebiliyon
uykusuzluk-150x150.jpg

baba

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hotlink resim çok kötü olmuş. Bu resime sağ tıklayınca sizin adresiniz gözükeceği için siteniz açısından çok kötü bir tanıtım olacak. Belki de google tarafından kara listeye bile düşeceksiniz. Oysa sitenizin adresinin yazılı olduğu bir "watermark" resim çok daha iyi netice verirdi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5