İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

WP dil dosyasını düzenlemek

leandro

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bazı düzenlemek istediğim satırlar var ancak wp-content\languages yolundaki tr_TR.po dosyasından değiştirmek istediğim satırları bulup değiştiriyorum ve server'a gönderiyorum ancak site de herhangi bir değişiklik olmuyor. Çok araştırdım ama yapamadım. Bunu nasıl yapabilirim?

Seox

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu programla po dosyalarını düzenleyebilirsin.
http://www.facebookipucu.com/url?poedit bir de dikkat etmen gereken yaptığın değişiklikler görünür değişikliklerse temanın po dosyasından yapman gerekiyor temada bir po dosyası yoksa index.php header.php footer.php single.php gibi tema dosyalarını düzenlemen gerekir.

leandro

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu programla po dosyalarını düzenleyebilirsin.
http://www.facebookipucu.com/url?poedit bir de dikkat etmen gereken yaptığın değişiklikler görünür değişikliklerse temanın po dosyasından yapman gerekiyor temada bir po dosyası yoksa index.php header.php footer.php single.php gibi tema dosyalarını düzenlemen gerekir.
Elimde zaten poedit de mevcut. temanın dil dosyasından çevirmeyi denedim ancak aradığım kelimeler burada değil. şimdi dediğiniz gibi tek tek sayfalarda arayacağım değiştirmek istediğim kelimeleri. onu denememiştim.

leandro

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yok olmuyor.. dosyaların içinde Türkçe satırlar yok zaten.
temanın içindeki dil dosyalarınıda değiştirip kaydediyorum ancak servera yüklediğimde değişiklikler gözükmüyor.

Seox

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yok olmuyor.. dosyaların içinde Türkçe satırlar yok zaten.
temanın içindeki dil dosyalarınıda değiştirip kaydediyorum ancak servera yüklediğimde değişiklikler gözükmüyor.

pm ile ulaştım dönüş yaparsanız yardımcı olabilirim

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5