İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

WP dizin değişikliğini tecrübe etmiş olanlar

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
wp kurulu ve eklenen her bilginin (şu anda toplam 100 sayfa var) birkaç dakikada indexlendiği az sayıda ziyaretçisi olan bir sitem var, sitenin gidişatından dolayı wp kurulu dizin adını değiştirmem gerekiyor. Fakat bu girişimi yapmaktan çekiniyorum, bu tür bir değişikliği tecrübe edip, google indexleme ve arama açısından bir zarara uğramış olanlar var mı, varsa zararın telafisi ne kadar bir zaman aldı ?

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
wp kurulu ve eklenen her bilginin (şu anda toplam 100 sayfa var) birkaç dakikada indexlendiği az sayıda ziyaretçisi olan bir sitem var, sitenin gidişatından dolayı wp kurulu dizin adını değiştirmem gerekiyor. Fakat bu girişimi yapmaktan çekiniyorum, bu tür bir değişikliği tecrübe edip, google indexleme ve arama açısından bir zarara uğramış olanlar var mı, varsa zararın telafisi ne kadar bir zaman aldı ?

Eskileri başka dizine taşıdığım zaman, normalde 2-3 günde indexlenen eski sayfalarım, yeni klasörde geç indexlenmeye başladı.1 hafta kadar sürdü.Aslında google bu yaklaşımıda pek sevmiyor.Sitemap aracılığıyla bence, dizini değiştirdikden sonra 404 not found ile URL ' leri googleden kaldırmayı talep et.Bu sayede zararın çok olmayacaktır sanırım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5