İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

wp host değiştirmek

ufukefe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar, wp sitemin bulunduğu hosting firması kapanıyor. şimdi yeni bir firma arıyorum. asıl sorun hostu nasıl değiştireceğimi bilmiyorum. tavsiyelerinizi bekliyorum.

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
giriyorsun ftp ye butun dosyaları çekiyorsun bilgisayarına sonrada hosting paneline giriyosun ve oradan phpmyadminden export(dışa aktar) ile dosya olarak kaydet diyorsun (gz olarak secersen geri atarken kolay olur) ve veri tabanını alıyorsun sonra yeni hostun ftpsine giriyosun dosyaları atıyorsun sonra yeni hostta aynı isimde bir veri tabanı olusuturuyorsun ve php my admine girip insert(içeri aktar) ile dosyanı secip içeri aktarıyorsun bukadar

eger aktaracagın paneller aynı ise eski hosting panelinden yedek alıyorsun ve yeni hostcuna rica ediyorsun lütfen su yedegi yüklermisiniz diye oda yükleyi veriyor hemen :)

Dns lerini yonlendirmeyi unutma eger yok ben yapamam diyorsan pm at yardımcı oluruz insallah..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5