İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wp site kasması ve serveri yorması

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Merhaba arkadaşlar wp sitem belli bir süre sonra serveri kitliyor ve hiçbir site açılmıyor optimizasyon yapacak birini arıyorum

T

trgy

Misafir
Kendi yapmalısın sana bir kaç adım söyliyeyim biraz olsun rahatlar.
1- Tema çok detaylı bir temaysa temanı değiştir. Değiştirmek istemiyorum diyorsan içindeki tüm sorgu ile çekline yerleri el ile doldur ki sorgu yapmasın.
2- Eklenti kullanıyorsan gerekli eklentiler dışındakileri sil ve kullanma.
3- Supercache eklentisini kur.
4- Supercache'yi kurduktan sonra phpmyadmin'e gir ve tüm tablolarını seçerek onar.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
mysql konfigurasyonunu incelettir, eğer query_cache kapalıysa bunu açtır.

SavaS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Kendi yapmalısın sana bir kaç adım söyliyeyim biraz olsun rahatlar.
1- Tema çok detaylı bir temaysa temanı değiştir. Değiştirmek istemiyorum diyorsan içindeki tüm sorgu ile çekline yerleri el ile doldur ki sorgu yapmasın.
2- Eklenti kullanıyorsan gerekli eklentiler dışındakileri sil ve kullanma.
3- Supercache eklentisini kur.
4- Supercache'yi kurduktan sonra phpmyadmin'e gir ve tüm tablolarını seçerek onar.

* Buradaki supercache'i kullanmanı tavsiye etmem. .htaccess dosyasına eklediği kodlar sayesinde çoğu botu engelliyor. Bu sayede de botlar sitenize erişemiyor. Sonucunda ise, hitlerinizde aşırı düşüş olabiliyor :) Ayarlamayı bilmiyorsanız önermem.

En iyi optimizasyon mysql optimizasyonudur. Hostingin barındığı dedicated size aitse, optimizasyon yapabilirim.

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
problemi çözdüm arkadaşlar içerikten dolayı server kilitleniyormuş, hızlandırıcı eklentileri kurmuştum ama pek hoşuma gitmediği için kaldırdım

crakxy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aynı sorunlar bende de var, hostçu arkadaş siten serveri çok kastığını söylüyor ve başka bir server şirketi olsaydı şimdiye kadar çoktan iptal etmişti diyor. Bu kadar kasabilir mi?

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
eğer sitende başka yerlerin xml dosyasını aktarırsan evet yapabiliyor çok dikkat edilmesi gereken bir konu

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5