İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

wp sürekli hek yiyorum

£rturk

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
arkadaşlar wp sitelerim sürekli hek yemekte peynir ekmek gibi adamlar index atıyor ne yapmak lazım belli başlı güvenlik önlemleri nelerdir.

PutTLD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
13
Merhaba,

WP pek anlamam fakat hosting de sorun olabilir, firmanın sunucuların açık olabilir yada firma eğlence olsun diye index atıyor olabilir :)

İşin şakası bir yana host sağlayıcınızın sunucusunda açık olabilir.

*yazdıklarım sadece varsayımdır.

iyi aksamlar.

£rturk

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
ciddi bir host firmasi ile çalısıyorum bende host acıklarından suphe edıyorum ve yapılan hekler ciddi derecede emekleri harcamakta bukadar basit girilmemeli diye düşünüyorum böyle giderse wp kullanmayı bırakıcam zarar ve zaman kaybı .

Faruk PAMUK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sitenizde shell olma şansı yüksek, eğer tabii host firması ciddi birisiyse...

Barcode

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bunun bir çok nedeni olabilir. kısaca bir sıralama yapabiliriz.

1. Wordpressinizi güncel tutun.
2. Wordpress eklentilerine dikkat edin. ( Nekadar çok eklenti okadar çok risk demektir)
3. Dosya yazılım izinlerinizi gözden geçiriniz.
4. Sunucu kaynaklı açık mevcut olabilir.
5. Pcnizde keyloger tarzı programlar varsa şifreleriniz aktarılıyorda olabilir.

ve buna benzer örnekleri sıralayabiliriz.

geçmiş olsun.

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
D

dragon

Misafir
Bunun bir çok nedeni olabilir. kısaca bir sıralama yapabiliriz.

1. Wordpressinizi güncel tutun.
2. Wordpress eklentilerine dikkat edin. ( Nekadar çok eklenti okadar çok risk demektir)
3. Dosya yazılım izinlerinizi gözden geçiriniz.
4. Sunucu kaynaklı açık mevcut olabilir.
5. Pcnizde keyloger tarzı programlar varsa şifreleriniz aktarılıyorda olabilir.

ve buna benzer örnekleri sıralayabiliriz.

geçmiş olsun.

keyloger veya sunucu host acıklarıda olabilir Arkadasımızın dediklerine katılıyorum...

£rturk

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
bu sunucu host acıkları nelerrdir arkadaslar

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Sunucu açıkları çok detaylı bir konu.
Kısacası hosting veya reseller paketlerinde web sitenin güvenliği hosting firmanın güvenlik anlayışı kadardır.
Dedicated ve VPS yönetim sistemlerinde ise herşey senin bilgine bağlıdır.

tayfun

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
oncelikle kullandığınız bilgisayarın güvenlik ve guncelleme durumunu bir gözden gecirin daha sonra hosting firmasından hizmet alıyorsanız kullandıgınız yazılımın lisans ve guncellenme durumunu gozden gecirin ve onemlisi wordpress in guncelleme durumunu kontrol edin. Eğer onem verdiğiniz bir projeyse uzman bir arkadastan biraz yardım almanız yararınıza olacaktır.

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Dedicated ve VPS yönetim sistemlerinde ise herşey senin bilgine bağlıdır.

Dedicated veya VPS alsam güvenlik işlerini teslim edebileceğim bir güvenlik şirketi var mı Türkiye'de?Avrupa da var,Örneğin; kevin mitnick hapisten çıktıktan sonra bu işi yapmaya başladı.Türkiye'de böyle bir şirket varsa da ben hiç duymadım.kevin benim twitter da kayıtlı,yazsam adama ya ciddiye almaz ya da çok büyük paralar ister.O yüzden yerli bir yer bakıyorum,siz biliyor musunuz?

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
253
kevin ın zamanında vps mi vardı hacım, bişey yapamaz o :p eset kurun sunucuya :D:D

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Dedicated veya VPS alsam güvenlik işlerini teslim edebileceğim bir güvenlik şirketi var mı Türkiye'de?Avrupa da var,Örneğin; kevin mitnick hapisten çıktıktan sonra bu işi yapmaya başladı.Türkiye'de böyle bir şirket varsa da ben hiç duymadım.kevin benim twitter da kayıtlı,yazsam adama ya ciddiye almaz ya da çok büyük paralar ister.O yüzden yerli bir yer bakıyorum,siz biliyor musunuz?

Ben varım umit_agdeniz imzamdaki site içerisinde gerekli bilgiler ve fiyatlar mevcut. Fakat firma olmadığımı ve bireysel çalıştığımı belirtmiş olayım.

gavaryus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eklentilerinize dikkat ederken onları da güncellemeyi unutmayın. Wordpress'in sistem açığı olduğunda acilen kapanır, öyle zamanında Php-Nuke gibi folloş olmuş açıklar bulunmaz Wordpres'te. Bu bağlamda söylendiği gibi sunucunuza dikkat edin, wordpress'i ve eklentilerinizi düzenli güncelleyin. Ayrıca eklentileriniz arasında uzun süredir güncellenmeyen biri varsa muadilini kullanın, özel yapılmış eklentilerinize ve tema kodlarınıza dikkat edin.

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
sunucu sahibi safe mod u On yapmadı ise bypass yöntemi ile sunucu üzerinden erişim sağlanıyor olabilir.

eklenti dosyalarının içinde shell olma ihtimali olabilir ( wordpress in kullanışlı destek sitelerinden download yapmanızı öneririm ).

+ wp-config.php dosyasını .htaccess ile koruyun.
wp-admin e giriş hakkını kısıtlayın.
admin k adınızı admin olarak değilde örnek kamil olarak değiştirin.
chmod izinlerini kontrol edin.
vs. vs

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5