İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Wp Uzmanlarını Görelim (Verilen örnekteki tablo nasıl yapılır?)

VBCRAFT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
WordPress Tablo Eklentisi : Wp Table Reloaded yada Wp Table Press deneyebilirsiniz.

VBCRAFT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
WordPress Tablo Eklentisi : Wp Table Reloaded

Orjinal Konu ; http://wordpress.org/plugins/wp-table-reloaded/

Eklenti Kurulumu

Tüm wordpress eklentilerinde olduğu gibi bunun kurulumuda aynıdır.

Eklentiyi kurduktan sonra Sol Menüde Araçlar kısmında bu eklentiye ait bir ayar kısmı oluşacak.

ql7bz.png

Eklenti Ayarları

ql7cn.png

Yukarıda resimde görüldüğü gibi üst menüde ” Yeni Tablo Ekle” ile istediğimiz satır ve sütün sayısında tablo ekleyebiliriz. Dilerseniz oluşturulmuş hazır excel tablosunuda “İçeri Aktar” kısmından aktarabiliriz.

ql7fh.png

Tablomuzu oluşturduktan sonra bunu Nasıl sayfamızda veya yazımızda göstereceğiz?

Tablo oluşturma işlemi bittikten sonra “Tabloları Listele” menüsünden oluşturduğumuz tablonun kısa kodunu alıp sayfamızda yapıştıracağız.

ql7g5.png

Bu kodu tablomuzu göstermek istediğimiz sayfanın veya yazının Metin Editörüne yapıştırarak işlemimizi bitiriyoruz.

ql7gu.png

DOWNLOAD ORJ KONU

aliaga06

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Orjinal Konu ; http://wordpress.org/plugins/wp-table-reloaded/

Eklenti Kurulumu

Tüm wordpress eklentilerinde olduğu gibi bunun kurulumuda aynıdır.

Eklentiyi kurduktan sonra Sol Menüde Araçlar kısmında bu eklentiye ait bir ayar kısmı oluşacak.

ql7bz.png

Eklenti Ayarları

ql7cn.png

Yukarıda resimde görüldüğü gibi üst menüde ” Yeni Tablo Ekle” ile istediğimiz satır ve sütün sayısında tablo ekleyebiliriz. Dilerseniz oluşturulmuş hazır excel tablosunuda “İçeri Aktar” kısmından aktarabiliriz.

ql7fh.png

Tablomuzu oluşturduktan sonra bunu Nasıl sayfamızda veya yazımızda göstereceğiz?

Tablo oluşturma işlemi bittikten sonra “Tabloları Listele” menüsünden oluşturduğumuz tablonun kısa kodunu alıp sayfamızda yapıştıracağız.

ql7g5.png

Bu kodu tablomuzu göstermek istediğimiz sayfanın veya yazının Metin Editörüne yapıştırarak işlemimizi bitiriyoruz.

ql7gu.png

DOWNLOAD ORJ KONU

Bu eklentinin benim isteğimi karşılayacağına eminmisiniz ?

VBCRAFT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben size tablo oluşturmayı anlattım sadece eğer onay kutusu koyucaksanız içine ozmn wordpress metabox plugini tavsiye ediyorum.

Meta Kutu eklentisi kolayca WordPress sayfaları (yeni / edit post ekleme) düzenleme özel meta kutuları uygulamak için bir API sağlar. Bu özel yazılan tipleri ile çalışır ve çeşitli alan türleri destekler.

Özellikler

Kolayca mesajları, sayfa veya özel yazılan alan tipleri için birden çok özel meta kutuları kaydeder. Yerleşik meta kutuları görünümünü ve davranışları değiştirilerek Kolayca temalara ile entegre edilebilir.

desteklenen alanlar ;

Kod:
düğme
checkbox_list
onay kutusunu*****
renk
tarih
datetime
bölen
e-posta
dosya
file_advanced
başlık
gizlenmiş
görüntü
image_advanced
harita
sayı
oembed
parola
plupload_image
dizi
seçmek
select_advanced (Select2 kullanır)
kaymak
taksonomi
metin
textarea
thickbox_image
zaman
url
wysiwyg

sizin istediğiniz *'lı olan demi..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5