İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

WPustam Forum Teması İndir !

cudjex

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ana_resim.png

Merhaba arkadaşlar.Sonunda forum temasını bitirdim.Sanırım artık paylaşma vakti geldi çattı.Temayı açıklamaya geçmeden önce birkaç birşey söyleyecem.Aslında ben bu temayı ücretsiz dağıtmayacaktım.Millet 30-40 tl ye sat sat diye tutturdu ama ben satmıyorum.Değerimi bilin haa :) Ayrıca yaptığım her tema benim için büyük bir tecrübe oluyordu.Galiba bu tema tecrübelerimi göstermeme yarıyor :)
Temanın Özellikleri

Aslında temada alıntı sistemi olacaktı.Kodlar hazırdı fakat jquery bilmediğimden sonunu getiremedim.
Şunu da söyleyim ki sizi sayfa şablonlarıya hiç uğraştırmıyorum.Temayı Temalar kısmından aktif ettiğiniz gibi tek yapmanız gereken kategorileri oluşturup konu açmaktır.
Anasayfada Kategoriler
kategoriler.png

Anasayfada kategorileri 3.alt kategoriye kadar gösterebilirsiniz.Sanırım resim herşeyi anlatıyor.
Duyuru Kısmı
duyuru.png

Her forumda olması gereken özelliklerden birisi olmasa da ben koymak istedim.Varsa ziyaretçilere göstermek istediğiniz duyurular,tema panelinde girerek gösterebilirsiniz.

Forumdan Canlı Yayın

İşte bu özellik her forum temasında olmalıdır bana göre.Forumda ne olup bittiğini daha yakından takip edebilirsiniz.Son konular,popüler üyeler,son üyeler ve popüler kategorileri listeliyor.Son cevapları şimdilik koymadım,v2 de artık.
canli.png

İstatistikler

Temanın can yakan kısımlarından birisi.Eklentisiz son online üyeleri gösterebilirsiniz.Ancak sadece online üyeleri gösterebilirsiniz.Database bilgim yeterince olmadığı için ancak bu kadar oldu.Son 1 saat içinde online olan üyeleri gösteriyor.

istatistikler.png

Üyeler Sayfası

Bu temayı kullanan herkesin üyelerini listeletmeye hakkı vardır diye düşündüm.Sadece admini kırmızı ile de gösterttim ki farklı olsun.

uyeler.png

Profil Sayfası

Gerçekten özenerek yaptığım tek yer sanırım.Gördüğünüz gibi profil görüntülenme olayını bile ekledim.

Profil Düzenleme Sayfası

Bu sayfa da gerçekten güzel oldu.Üyelerin wp-admin den profil düzenlemesi yerine,direkt olarak buradan halletmesi eminim herkesi sevindirecektir.
kontrol_paneli.png

Arama Sonuçları sayfası

Bu sayfa da gayet kullanışlı oldu.
aramasonuc.png

Tekil Yorum Sayfası

Emin değilim ama bu özelliği sanırım kimse farketmedi.Bi tıklayın oraya :)
tekil_yorum.png

Kilitli Konu Olayı

Her forumda olması gereken bir olaydır.Ben de yapmak istedim.Faydasını görmedim değil :)

kilitli_konu.png

Moderatör Olayı

Temada moderatörlük sistemi vardır.Eğer ki bir kullanıcıyı "İçerik Sağlayıcı" seçerseniz, o moderatör rütbesine sahip olur.Neden mi içerik sağlayıcı diye sorarsanız,editör veya yazar yapmaya gerek yoktu çünkü.Yetkisi tüm konuları düzenleyebilmedir.Yorumları düzenleyemez.
modaretor.png

Ben Üyelerin Konuları Düzenlediklerinde Bilmek İsterim Diyenlere

Benim içime ilk başta şu şüphe düştü : Ya üyenin biri kendi konularını sonradan düzenleyeip kendi linklerini koyarsa ? Böylece hem sitenizden link çıkışı olacaktı farketmeyecektiniz hem de enayi yerine konacaktınız.

Ben de böyle bir çözüm yolu buldum.Bu sayfa sadece adminlere özeldir.
sonyazi_duzenleme.png

Ayrıca bir de böyle yaptım.Bu kısmı da sadece adminler görebilir.Böylece kullanıcılarınızdan bir adım önde olursunuz.

sonduzenleyen.png

Konu Açma,Konu Düzenleme ve Yorum Düzenleme Sayfaları

Bu sayfaları da elimden geldiğince güvenlikli yaptım.Umarım bir hata ile karşılaşan olmaz.Şu ikon olayı çok bomba oldu ama :) Eğer ikon seçili değilse otomatik ilk ikonu koyar.

konu_ac.png

İmza Sistemi

Forumun olmazsa olmazıdır.İmza sistemi yapmasam çok büyük bir eksiklik olurdu.
imza.png

Rütbe Sistemi

Kullanıcılar mesaj ve konu sayılarına göre 5 yıldıza kadar rütbelendirilirler.
rütbe.png

Sanırım resimden de anlaycağınız üzere kullanıcılar toplam konu ve mesaj sayısı 10,20,50,100 ve 250 olduğundan rütbe atlar.Bu kısmı fonksiyonlar.php dosyasından düzenleyebilirsiniz.
rutbe.png

Tema Paneli

İşinizi kolaylaştıracak bir de panel yaptım.Ne yalan söyleyeyim halim kalmadım artık ondan böyle basitcecik birşey oldu :)
panel.png

Gelelim Temanın İç Yüzüne : Kullanıcılar

Ben şahsen kullanıcıların herşeyini tek bir sayfadan takip etmek istediğimden dolayı böyle yaptım.
kullanicilar.png

Demo ve İndirme

Temayı bu adresten indirebilirsiniz arkadaşlar.Link
Demo olarak wpustam.com u verebilirim : Demo

Umarım temayı beğenirsiniz.Footerda bir adet link vardır.Kaldırmak isteyenler 20 tl vererek temayı domainlerine lisanslı bir biçimde kullanabilir.
Son olarak, bloglarınızda paylaşırsanız sevinirim :) Yorumları alalım var mıdır bu temanın dünyada bir benzeri :)

Alex

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok güzel eline sağlık fakat temayı yüklemeye çalıştığımda aldığım hata

Sorunlu Temalar

Şu temalar yüklü fakat eksik. Temaların stil dosyası ve bir şablonu olmalıdır.

İsim Tanım
keppyfinal Stil sayfası kayıp.

cudjex

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
temayı zipten çıkartın hocam.themes klasöründedir.
teşekkürler.

KaLpSiZ_

0
Yasakli Uye
Reaction score
1
Uyarı: Burada Yanlış Giden Bir Şeyler Var!
wpustam.com kötü amaçlı yazılım içeriyor. Bu siteyi ziyaret ederseniz bilgisayarınıza virüs bulaşabilir.
Google, devam etmeniz halinde bilgisayarınıza yüklenebilecek kötü amaçlı yazılımlar tespit etti. Bu siteyi daha önce ziyaret ettiyseniz veya güvendiğiniz bir siteyse, bu kötü amaçlı yazılımlar siteye kısa bir süre içinde eklenmiş olabilir. Şu anda bu siteyi açmamanızı tavsiye ediyoruz. Yarın yeniden deneyebilirsiniz ya da başka bir siteye gitmeyi düşünebilirsiniz.
Sitelerinde kötü amaçlı yazılımlar tespit ettiğimizi wpustam.com yönetimine daha önce bildirmiştik. wpustam.com sitesinde tespit edilen sorunlarla ilgili daha fazla bilgi için Google Güvenli Tarama tanı sayfası bağlantısını ziyaret edin.

Bu siteyi ziyaret etmenin bilgisayarınıza zarar verebileceğini anlıyorsanız, yine de devam et.

bi göz atın hocam

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5