İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ws_ftp vs cuteFTP

thematrix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
WinSCP yi bir kac ay once denedim ve kesinlikle harika bir program. Ancak tum FTP isleri icin kullanildigini bilmiyordum, WinSCP cok buyuk dosyalari kayipsiz kopyalamami sagladigi icin sadece kopyalama isinde kullaniyordum.

Ben ilk başlarda çok sık kullanmıyordum. Smart Ftp ye ek olarak duruyordu. Fakat şuan ftp ile ilgili tüm işlerimi WinSCP yardımı ile hallediyorum.

Ayrıca şu adres ilginizi çekebilir:
http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_FTP_client_software

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Filezilla da quickconnect bari kullanmiyorum, nasil kaldirabilirim ? hide?

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63

Makawork

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
FileZilla guzel ancak arayuz olarak alisamadim bi turlu.

Flash FXP, site'den siteye transfer ozelligi ile gayet fonksiyonel ama o da CuteFTP'nin yerini alabilecek gibi degil..

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
FileZilla guzel ancak arayuz olarak alisamadim bi turlu.

Flash FXP, site'den siteye transfer ozelligi ile gayet fonksiyonel ama o da CuteFTP'nin yerini alabilecek gibi degil..

Son 2-3 gündür FileZilla kullanıyorum, yada kullanmaya çalışıyorum ,arayüz kullanıcı dostu değil ve bunu kodlayan kişiye iletmişler ama adam ısrarla bence iyi demiş. Forumlara baktım insanlar istekte bulunuyor ama kodlayıcı direniyor. Arayüzün yanında bir de şöyle bir problemle karşılaştım FileZilla kullanırken.
Servera bağlı olmasına rağmen her FTP işlemi için yeni bağlantı açıyor ve açık bağlantıyı kullanmıyor. Bu eğer FTP server ile bağlantı süreniz kısa ise soun yaratmıyor. Ancak bazen firewall ve VPN ler ardından bu işi yaparken her FTP bağlantısı 10-20 sn sürüyor. Ve artık beklemekten canınız sıkılıyor.

Bu nedenle sanırım FileZilla yı seçimler arasından elemek durumunda kalacağım.

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Ancak bazen firewall ve VPN ler ardından bu işi yaparken her FTP bağlantısı 10-20 sn sürüyor. Ve artık beklemekten canınız sıkılıyor

--------------------------------------------------------

burasını anlayamadım
10 / 20 sn süren : Her Farklı dizine geçtiğindemi
yoksa Her Yeni dosyaya başladğındamı
yoksa ek sekmede Aynı hesabı acip baglanmaya çaliştiğindamı

Ve Ben yine ısrarla tavsiyemi sürdürecem

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Sonunda CuteFTP yi aldım.
Texas ta olduğum için internet fiyatının üstüne ek olarak sales tax (satış vergisi) vermem gerekti...

Ufak tefek sorunlar hariç gayet güzel çalışıyor.

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Ben şu an Filezilla'yı kullanıyorum. Ama bağlantı sorunu var. Diyelim ki siz bir dosya hazırlıyorsunuz ve FTP'ye atacaksınız. Ve bu dosya hazırlama işi 15-20 dakika sürdü. Başkalarını bilmem ama 15-20 dakikadan sonra Filezilla'yı açtığımda bağlantı kopmuş oluyor, yeniden bağlanmak zorunda kalıyorum. + FTP'den FTP'ye dosya transfer özelliği yok.

Güzel yanı, sürekli yeni versiyonu çıkıyor.

CuteFTP'ye de kullandım, sanki o daha iyi ama Paypal'ım olmadığı için lisansını alamıyorum. 30 günden sonra tekrar yükleme de yapamıyorsun. Ve bunun için ücretsiz birşeyler aradım ve Filezilla'yı buldum (zamanında) ve ne zamandır da bunu kullanıyorum.

Memnun muyum? Tam anlamıyla değil. Pek profesyonel değil.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
O kesilme süresi servera da bağlı olabiliyor. Ben bazı sitelere 5 dakika bağlı kalabiliyorken, bazılarına 5 saat kesintisiz bağlı kalabiliyorum.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Ben şu an Filezilla'yı kullanıyorum. Ama bağlantı sorunu var. Diyelim ki siz bir dosya hazırlıyorsunuz ve FTP'ye atacaksınız. Ve bu dosya hazırlama işi 15-20 dakika sürdü. Başkalarını bilmem ama 15-20 dakikadan sonra Filezilla'yı açtığımda bağlantı kopmuş oluyor, yeniden bağlanmak zorunda kalıyorum. + FTP'den FTP'ye dosya transfer özelliği yok.

Güzel yanı, sürekli yeni versiyonu çıkıyor.

CuteFTP'ye de kullandım, sanki o daha iyi ama Paypal'ım olmadığı için lisansını alamıyorum. 30 günden sonra tekrar yükleme de yapamıyorsun. Ve bunun için ücretsiz birşeyler aradım ve Filezilla'yı buldum (zamanında) ve ne zamandır da bunu kullanıyorum.

Memnun muyum? Tam anlamıyla değil. Pek profesyonel değil.

2 ayar var, 1 tanesi ploop un dediği gibi server tarafında ve sshd_config dosyası içinde. Diğeri de FTP client yani Filezilla içinde "keep alive" seçeneği.

sshd_config dosyasına aşağıdakileri eklemeyi dene:

ClientAliveInterval 600
ClientAliveCountMax 3
UseDNS no

Bunun ardındanda sshd yi restart yap

service sshd restart

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
yıllardır ws_ftp kullanıyorum, bugüne kadar en ufak bir şikayetim yada sıkıntım olmadı...

cuteftp lisansımda var ama bir yazılım bukadar kendinden nefret ettirircesine çalıştığı için artık kullanmıyorum... okadar çok sorunu varki, dosyaları yüklerken eksik yüklemesimi dersin, durup dururken kendi yaptığı hatadan dolayı serverdan dolayı diye log raporlayanımı dersin, ascii formatında yükleme yaparken kendiliğinden hata verip yüklemeyi kesmesi vs.vs. tamamen size vakit kaybı yaratmaktan başka hiç bir işe yaramayan bir programdır kendileri... GLOBALSCAPE'e en derin saygılarla..

kısacası hiç kimseye tavsiye etmiyorum bulaşmayın... isteyene yarı fiyatına cuteftp lisansımıda satarım.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
yıllardır ws_ftp kullanıyorum, bugüne kadar en ufak bir şikayetim yada sıkıntım olmadı...

cuteftp lisansımda var ama bir yazılım bukadar kendinden nefret ettirircesine çalıştığı için artık kullanmıyorum... okadar çok sorunu varki, dosyaları yüklerken eksik yüklemesimi dersin, durup dururken kendi yaptığı hatadan dolayı serverdan dolayı diye log raporlayanımı dersin, ascii formatında yükleme yaparken kendiliğinden hata verip yüklemeyi kesmesi vs.vs. tamamen size vakit kaybı yaratmaktan başka hiç bir işe yaramayan bir programdır kendileri... GLOBALSCAPE'e en derin saygılarla..

kısacası hiç kimseye tavsiye etmiyorum bulaşmayın... isteyene yarı fiyatına cuteftp lisansımıda satarım.

Eksik yükleme sorunu benim başıma WS_FTP de geldi, sonradan o sorunu düzelttiklerini duydum, ama benim de başka bir FTP programı arayışımın sebebi aslında odur.
Ne enteresandır ki her ikimizde aynı sorun nedeni ile bir programdan uzaklaşmışız, çaprazlama olmuş :)

tRn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
.htaccess gizli dosyadir, daha dogrusu onunde nokta olan tum dosyalar gizlidir. bunlari gorebilmek icin "-la" kullanmaniz gerekiyor. Opsiyonlarda bir yerde bunu ekleyebilmeniz mumkun sanirim.
Filezillada ben görebiliyorum sonu noktalı dosyaları ( .htaccess ) etc etc..

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
Eksik yükleme sorunu benim başıma WS_FTP de geldi, sonradan o sorunu düzelttiklerini duydum, ama benim de başka bir FTP programı arayışımın sebebi aslında odur.
Ne enteresandır ki her ikimizde aynı sorun nedeni ile bir programdan uzaklaşmışız, çaprazlama olmuş :)

İnanın çok kötü bir anım var cuteftp ile ilgili biraz sert yazmış olabilirim ama gerçekten durum bu. :)

WS_FTP hangi versiyonda oldu bu durum? birde home mu yoksa pro versiyon kullanıcısımısınız? ben home: 2006.0.1.0 versiyon kullanıyorum oldukça stabil çalışıyor.

Birde sorun yaşamadığınız cuteftp versiyonu nedir?

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Windowstayken CuteFTP kullaniyordum. 7.0 oncesi surumlerde bazen dosya gonderimlerde sorun olsada (ki bazilari sunucu tarafli idi), 7.0 sonrasinda pek sorun yasamadim. Son zamanlarda FireFTP kullaniyorum. En iyi ozeligi platform bagimsiz (cross-platform) olarak calismasi. Firefox kurulu olmasi yeterli.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
FileZilla'da Settings'de Keep Alive var ama yeni versiyonda çok çabuk kopartıyor bağlantıyı. Nereden ayarlamışsa bunu, eski versiyonda böyle değildi. Sürekli reconnect etmek durumunda kalıyorsun.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
İnanın çok kötü bir anım var cuteftp ile ilgili biraz sert yazmış olabilirim ama gerçekten durum bu. :)

WS_FTP hangi versiyonda oldu bu durum? birde home mu yoksa pro versiyon kullanıcısımısınız? ben home: 2006.0.1.0 versiyon kullanıyorum oldukça stabil çalışıyor.

Birde sorun yaşamadığınız cuteftp versiyonu nedir?

cuteftp nin son versiyonunda sorun yaşamıyorum. Kullandığım tek versiyon da bu zaten :)

WS_FTP Pro kullanıyordum versiyonu tam hatırlamıyorum... 2007 li bişeydi.

Aynen benim de WS_FTP ile kötü anılarım var server yedeklerini hep eksik aktarmış açamadım...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5