İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

www.internetteyiz.biz yardım beyler

B

bandelass

Misafir
arkadaşlar internetteyiz.biz adresinden yaklaşık 30 tane domain aldım ama bugün arkadaşlar kayıp ne attıgım onlarca maile cevap geldi nede aradıgım telefon numaraları kulanılıyor yani domainlerim orada hapsoldu arkadaşlar bu sitenin sahibi hakkında bilgisi olan varmı sanırım bunlar domaini başka bir şirketin üzerinden alıyorlardı acaba onlarla iletişime gecsem domainlerimi kurtarabilirmiyim evet bu konuda bilgili arkadşlardan yardım bekliyorum saygılar iyi günler

radres

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dolandırının alasına düşmüşsün tebrikler. Sitenin sahibini çok iyi tanıyorum eski ortağımdı internetteyiz.biz'de. 4-5 ay önce tüm admin şifrelerini değiştirip bana güzel bir kazık attı. Sonra da telefonunu kapattı ve hiçbir mailime cevap vermedi. Onunla da kalmadı yıllardır bana ait olan domainlerime el koydu. Milyarlarca nakit alacağım da ayrıca gitti.

Yalnız anlamadığım domainlerinin nesi gitti? Para yatırdın da alan adını mı kayıt etmedi? Yoksa hitin arttı diye dalavereye getirip alan adına mı el koydu? Yoksa domainlerine kilit koydu başka yere transfer olmana mı izin vermiyor? Biraz daha açıklarsan sevinirim ki yardımcı olayım. Cep telefonum hala yazdığı için sitede her gün bayağı bir adam arıyor böyle problemleri oluyor elimden geldiğince yardımcı oluyorum.

Umit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Valla benimde orada domainim var bir kaç tane.
Move ediyorum hesabımdan saçma sapan bir hata yazısı çıkıyor. En iyisi transfer etmek.

B

bandelass

Misafir
hesabımı actım domainleri kayıt ettim ama şimdi bütün domainlerim dondurulmuş durumda kulanıcı adım ve şifrem gecersiz domainlerimi kontrol edemiyorum yani anlayacagınız domaimnlerime el koymuş durumda peki bu adam sanırım başka yurtdışı şirketi aracılıgı ile bu domainleri alıyor yanlış bilmiyorsam onlara başvursak acaba bir şey yapılamazmı saygılar birde telini alabilirmiyim sizde varsa belki birşeyler yapabiliriz.

Umit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Telefonu sitesinde yazıyor. Ben simdi girdim bütün domainlerimi move ettim. Yani başka hesaba taşıdım.
Directi.com dan alıyorlar domainleri. Ama onlardan istersen sonuc verirmi bilemem..
Domainlerinede el koyduklarını zannetmiyorum. Eğer kullanıcı adı olarak verdiğin e-mail adresine sifreni istemeyi denersen sanırım gonderilir.
http://domain.internetteyiz.biz adresinden girmeyi dene. Olmazsa sifremi unuttum linkine tıklarsın.

radres

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Move ederken Müşteri adı yazan kısma diğer hesaptaki mail adresini yazman gerekiyor. Müşteriadi diye çevirmişler Türkçeye yanlış çevirmişler.

Hiçbirşey yapamıyorsun Directi ile. Ben denemedim mi sanıyorsun? Adamların verdikleri cevap şu şekilde. Bayinizle aranızda olanları biz bilemeyiz. Kendi yerel mahkemelerinizde hesaplaşın çıkan sonuca Directi uyacaktır.

http://forum.iyinet.com/showthread.php?t=16462
Bak burayı oku. Yasal şeyler yapmayı dene. Şu ana kadar milleti böyle dolandırmasının sebebi kimsenin birşey yapmaması. Firmalar sırf başka yere transfer olmak istediği için adamları tek ziyaretçi kapısı Google'dan silip öyle veriyor. Onunla da kalmıyor adamlardan 1 yıllık para alıp 1 ay sonra tekrar hosting&domain parası istiyor, vermezlerse rakip firmalarla anlaşıp onların sitelerine yönlendiriyor. Anlayacağınız dolandırıcıığın her çeşidini yapıyor. İstiyorsan babasının telefonu var onu verebilirim.

B

bandelass

Misafir
Error Message: Invalid Password/Username, or your User account maybe Inactive or Suspended

böyle bir mesaj veriyor sifreyi degiştirdim ama sonuç yok ya ne yapsak bilmiyorum cins bir durum hay ben böyle işin bu adam nerdedir kardeşim yeri yurdu yokmu

radres

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Domainlerin dondurulmuş. isrehber.info öyle en azından.

Sitedeki telefon da tamamen uydurmaca. Avrupa yakasından alınıp Anadolu yakasındaki bir telefona yönlendirilmiş. Amaç telefon numarası verip güven kazanmak. %90 kimse çıkmaz, biri çıkarsa da yeriniz nerde gelelim dediğinizde telefondaki kişi adresi verneye yetkim yok diyor. Kısacası yerleri filan yok.

Maltepe'de teyzesinde mi, halasında mı ne kalıyordu. Giderim diyorsan vereyim adresi. Başka türlü de bulamazsın izini insafına kalmışsın adamın.

ufukaykut

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
benimde 2 tane domain vardı ama kullanıyorum hiçbir sorun yok.
ama transfer edicem info uzantılı bunun transfer kodunu kimden isteyecem directi mi?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5