İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

www.theplanet.com - yorumlar ?

Paylasalim.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
www.theplanet.com dan sunucu almaya karar verdim. p2.8 olanını yani 199 dolarlık olanını alacagım. daha once buradan hostum vardı ve videolar vardı zipli halde.Hiçbir sorun yapmadılar.

Kuralları okudum ve absürt ta çocuk po.. haricinde yasak birşeyin olmadıgını gordum.

Sorularım :) 1 - ) Tecrübesi olanlar 50 gb kadar absürt içerik ve 30 gb kadar mp3 atsam sorun cıkarırlarmı ve alacagım 199 dolarlık makine bunları kaldırırmı ?
2 - ) Cpanel için ek ücret yok gibi gördüm . bir incelerseniz ve durumu özetlerseniz sevinirim.İngilizcem o kadar mükemmel değil çünkü.Ben şimdi ingilizce bir mail hazırladım karınca kararınca , ancak sizin yorumunuzu aldıkan sonra ona göre yollayacağım.

eXtreme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Birisi şikayet etmediği sürece herhangi bir sorun yaşamazsın.

50GB absürt ve 30GB Mp3 ü alır da trafiğin ne kadar ve günlük ziyaretçi sayın ortalama kaç. bunlara bağlı. ayrıca makine RAMine ve kaç site açıp hangi scriptleri kullanacağına da bağlı.

1Gb ram diyor güzel...

Cpanel ücretsiz. 199$ lık makinenin standart özelliklerinde gözüküyor. bu da ücretsiz demektir. GİBİ GÖZÜKÜYOR! fakat satın alma işlemlerine başladığında cPanel/WHM with Fantastico + $25/MO çıkıyor... Firewall ve Web Analytics de ücretli... alacaksan.

199+25 eder ve USA faizleri de %8 dir bunu da ekle. makine sana aylık 250$ a mal olur ve işini görür.

Paylasalim.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
site ziyaretçisi günlük 12000 tekil 130 bin cogul civarı diğer kendi sitelerimin toplamıda 20 bin falan vardır. yani sadece benimkiler 32000 falan. birde müşteriler var. kendi hostumdan verdiğim.
sagolasın cevabın için.
bu fantastico olayı biraz sıktı tabi beni :)
artık düşünüp karar vereceğim. Çok teşekkürler.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Mp3'e pek birsey demezler ancak absürt konusunda musamahali davranacaklarini sanmiyorum.cPanel'e ihtiyacin yoksa fiyat dengesi bence uygun.

Paylasalim.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ancak arkadaşın dediği gibi sipariş vermeye kalktıgımda 25 dolar fantastico cpanel ucretleri ve 69 dolarmı ne firewall ucreti cıktı. 300 dolardan fazlaya geliyor. makine süper ama bana pahalı geldi tabiki. Şu anda bir kaç firmaya daha mail atıyorum. Bakalım artık :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dediğin olayda da lisanslı kullanman lazım videoları. öyle netten çekip aynen koyamazsın. biri şikayet ederse sakata gelirsin :D

Paylasalim.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok ya çogu turk zaten. veya msn adresimden çektiğim kendi görüntülerim var. yani kendimi çekmedim :p
msn imdeki hatun servislerinden. neyse konu dagılmasın :p

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
MSN'deki hatun servisi nedir ya :)
Bu arada benim elimde su anda P4 3.0 HT bir makine var.
29 usd kurulum, 110 usd aylik ucretle. Ilgilenirsen mesaj at.

R

rhifat

Misafir
ha arkadaşlar aklıma gelmişken söyliyim bu güne kadar gördüğüm en iyi datacenter ev1servers dir adamların teknik destekleri cok güzel ve fiyatları çok cazip geldi bana açıkcası bence ev1 den şaşmayın dostlar

R

rhifat

Misafir
arkadaşlar bu ahosting.biz de iyi görünüyor paylasalim.com sen aldinmi yoksa alacakmısın aldıysan benimle irtibata geçersen sevinirim artı olarak arkadaşlar biz bu cpanel i kendimiz bulamıyormuyuz :) yani bulup kuralım

Paylasalim.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ev1 den sakın almayın uzak durun. ev1 serverı var yakın arkadaşımın. reboot için ücret alıyorlar. logları temizlemek istesen para istiyorlar. alt tarafı bir restart atacak. 1 günde sorun cıktıgını dusun ve restart atman gerekecek.3 kere restart atsan 30 40 dolar paran gitti. 2 gün olsa 60 dolar. arkadaşım sureklı para oduyor. gerçi iyi kazandıgı ıcın ses cıkarmıyor ama bence almayın.

rhifat : şu anda gorusuyorum ve fiyatları indirtmeye calısıyorum. eğer alırsam bugun bu iş bitecek Allah'ın izniyle.
sana dönerim tekrar.

cpaneli lisanslı kurmak zorundasın ve kendinin yükleyebileceğini sanmıyorum. bence ugrasmaya değmez. aylık 30 dolar benim alacagım yerde. zaten su anki hostumda oradan ama reseller. kaldırmadıgı ıcın sunucu alıyorum :)

R

rhifat

Misafir
anladım ama ev1 de böyle şeyler varmı bilmiyorum ama zaten server a otomatik reboot atabiliyorsunuz yani sorun olmuyor :) bide korumaları felan güzel ddos koruması var gerçi istesem geçerim ama :) yinede bi kaç programı tanıyor ddos u engelliyor ev1 den memnunum ben arkadaşının başına gelenlere üzüldüm eğer öyleyse çok kazık atmışlar

R

rhifat

Misafir
bu arada inşallah problem yaşamazsın serverın hayırlı olsun bence fiyatları çok uygun ama destekleri ve güvenleri bence iyi olması gerek tabi ben karışmam ama yinede fikrimi söyledim ayrıca cpanel i ben kurdum ev1 de baktım shell de tar.gz olarak duruyor bende kurabilirmiyim acaba dedim kurdum :) sonraki düzenlemelerini adamlar yaptı

Paylasalim.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyi güzel konuşuyoruzda kesti muhabbeti. sürekli acil işi cıkıyormuş pazar oldugu için. bilmiyorum içime şüphe düştü. theplanetten alıcam oda 300 dolar istiyor aynı makine için
labinaya baktım 80 dolar ama *** ve mp3 desteği yok. o zaman zaten sunucuyu ne yapayım :)

R

rhifat

Misafir
paylasalim valla benim şahsi fikrim desteği iyi olan yerden al bu serverdır kapanır sonra düzeltemezsen yazık olur ama iyi destek aldığın zaman herşeyi hallediyorlar

SaLvaDoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Paylasalim.Com' Alıntı:
ev1 den sakın almayın uzak durun. ev1 serverı var yakın arkadaşımın. reboot için ücret alıyorlar. logları temizlemek istesen para istiyorlar. alt tarafı bir restart atacak. 1 günde sorun cıktıgını dusun ve restart atman gerekecek.3 kere restart atsan 30 40 dolar paran gitti. 2 gün olsa 60 dolar. arkadaşım sureklı para oduyor. gerçi iyi kazandıgı ıcın ses cıkarmıyor ama bence almayın.

senelerdir ev1 i kullanırım günde 3-4 defa reset attığım günlerde oluyor ama bunun için ücret ödemedim bence yanlış biliyorsun ,
bence de en sorunsuz yer ev1 .

winsock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Onceki Mesajin :

rhifat' Alıntı:
arkadaşlar bu ahosting.biz de iyi görünüyor paylasalim.com sen aldinmi yoksa alacakmısın aldıysan benimle irtibata geçersen sevinirim artı olarak arkadaşlar biz bu cpanel i kendimiz bulamıyormuyuz yani bulup kuralım

Sonraki Mesajin :

rhifat' Alıntı:
bu arada inşallah problem yaşamazsın serverın hayırlı olsun bence fiyatları çok uygun ama destekleri ve güvenleri bence iyi olması gerek tabi ben karışmam ama yinede fikrimi söyledim ayrıca cpanel i ben kurdum ev1 de baktım shell de tar.gz olarak duruyor bende kurabilirmiyim acaba dedim kurdum :) sonraki düzenlemelerini adamlar yaptı

Once bulup kuralim sonra ben buldum ve tar.gz kurdum kalan ayarlari adamlar yapti demissin . Bence Sirf mesaj yazmak icin birseyler yazma ve attigin mesajlar biraz tutarli olsun . Kusura bakmayin konuyla alakasiz ama bana dokunuyor arkadaslar .
Cpanel tar.gz olarak gelmez. ve oyle ircd kurarmis gibi tar.gz ac configure et sistemi yoktur.

Iyi calismalar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5