İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

XML feed sağlayan PPC partner arıyorum

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhabalar,

bir projem için -webmasterlarında ekmek yiyeceği- PPC partner aramaktayım, aradığım 2 şart var;
1- XML feed sağlaması
2- Türk trafiğe ödeme yapması

araştırmalarım sonucu xml feed sağlayan firmalar buldum;

clixshare
epilot
findwhat(miva)
genie
kanoodle
netstumble
search7
searchfeed
tcw
voss
clicksor
revenuepilot
clixshare
yahoo(overture)

bunlardan;
yahoo(overture) : sadece amerika kabul ettiği için iptal oluyor
revenuepilot : türk trafiğe ödemediği için iptal oluyor
clixshare : türk trafiğe ödemediği için iptal oluyor

geri kalanlar hakkında türk trafik ile alakalı bir bilgi bulamadım, tecrübeniz var ise bu listedekiler hakkında yorumyaparmısınız. Ayrıca liste dışı olup xml feed sağlayan ve türk trafiği kabul eden firma varsa paylaşırsanız sevinirim.

teşekkürler

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
clicksor : geçen sene denemiştim. inanılmaz düşük geri dönüşler oldu ( Türkiye hitiydi ) o yüzden 1 ay sonra kaldırdım kodlarını

Miva.com : geçen sene başvurmuştum. Türk siteler diye kabul etmediler:) Ondan sonra zaten hiç ilgilenmedim. geçen seneden sonraki gelişmeleri bilmiyorum

xml feed sağlaması : olayını anlamadım. biraz açarmısın. hem konuyu anlamış oluruz detaylı olarak.

ben sadece sponsorlar ile alakalı yorum yaptım

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
örnek ile açıklayayım hemen:
şu anda piyasada olağan olarak gördüğümüz ve kullandığmız reklamlar çeşitli kodlar eklenerek sitelerimizde gösterilmekte.

yine aynı şekilde reklam vericekler ama xml feed olarak alt yapı sağlayacaklar.

bu nedir? neye yarar? neden standart reklam şekli değil de bu?

bir kaç sene evel sedo kullanıyordum ve kazanç yeterli gelmediği için iframe ile sedo'nun reklam sayfasını açıp üste birde adsense yerleştiriyordum. mantık bu şekilde. ben reklamı xml feed den alacağım direk ve tasarımı tamamen ben taraflı kontrol altında olan -aynı zamanda alan adı olarak da benim alan adım üzerinden çalışacak- bir reklam sayfası oluşturacağım.
Mesela alacağım reklamlarda arama kutusu var diyelim, adam ismini search box koymuş normal kodlarda, ben bunu xml feed ile alıp "arama kutusu" şeklinde yapacağım ki giren kullanıcının biraz daha sitede kalası gelsin :)

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Eğer yanlış anlamadıysam www.withrss.com buradaki sistemin, reklam için olanını istiyorsunuz değil mi, buradan rss kaynağı seçer gibi reklam seçecek ve sitesinde yayınlayacak, "Advanced Mode" bölümünden girerseniz siteniz için birçok düzenleme yapabileceğinizi görürsünüz.

(Bir süredir çalışma yapıyoruz ve bu tarz reklamın iyi dönüşümü olacağını düşünüyorum, ayrıca içerikle birlikte reklam sunumuda olabilir)

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer yanlış anlamadıysam www.withrss.com buradaki sistemin, reklam için olanını istiyorsunuz değil mi, buradan rss kaynağı seçer gibi reklam seçecek ve sitesinde yayınlayacak, "Advanced Mode" bölümünden girerseniz siteniz için birçok düzenleme yapabileceğinizi görürsünüz.

(Bir süredir çalışma yapıyoruz ve bu tarz reklamın iyi dönüşümü olacağını düşünüyorum, ayrıca içerikle birlikte reklam sunumuda olabilir)

ta kendisi dostum :)

blade78

0
Yasakli Uye
Reaction score
7
arkadaşlar ben alman hitim var ama xml dosyası oluşturmayı bilmiyorum.ve bunun için ptp scribimi almam lazım yardımcı olacak varmı?

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
arkadaşlar ben alman hitim var ama xml dosyası oluşturmayı bilmiyorum.ve bunun için ptp scribimi almam lazım yardımcı olacak varmı?

xml kullanmasan bile çoğu js ile sitende göstermen için gerekli kodu sağlıyor. onun dışında xml kullanarak arama motoru açmak istersen revenuepilot, searchfeed için hotscriptste ücretsiz scriptler mevcut.

blade78

0
Yasakli Uye
Reaction score
7
xml kullanmasan bile çoğu js ile sitende göstermen için gerekli kodu sağlıyor. onun dışında xml kullanarak arama motoru açmak istersen revenuepilot, searchfeed için hotscriptste ücretsiz scriptler mevcut.
sağol verdğin linkde scripti buldum...
js ile arama motoru ile kazanç sağlayan ppc ile arasında çok fark var ondan o scribi almak istedim..kazancıda çok oluyor tabi:D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5