İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

xp de service pack 2 yardım

aslanbey34

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhabalar

xp güncelleştirmede sp2 yi kurdum ama internetten beş dk sonra beni düşürüyor. bunu nasil düzeltebilirim.

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Modeminin yazılımını güncellemeyi dene, sp2 bir çok donanimla uyum sorunu yaşıyor! Bu sebeple bir çok kişi sp2 kurup kurmamakta kararsız.

G

Gencturk.Net

Misafir
Ayrıca güvenlik acısından sp2'ye gerek yok... update de onu pas geçip birçok gerekli yamayı sp2 olmadan da yükleyebiliyorsunuz.

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hernekadar tek tek yüklensede paket halinde yüklenmesi bence daha iyi SP2'nin.. Aslan arkın dediği gibi SP2'den sonra modeminin sürücülerini yeniden yüklemeyi dene.. Eğer aynı sorun devam ediyorsa SP2'yi kaldır sisteminden ve tekrar bağlan nete 5 dakika sonra yine düşüyorsan sistem dosyalarına SP2 kesin bişey atmıştır ya da eskisiyle güncellemiştir.. Sen olasılıkları bir denede sonra yine yardımlaşırız..

İyi çalışmalar..

aslanbey34

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
microsoft da bir program varmış onu yüklersem sorun olmaz dediler ama o programı bulamadım. kablo net kullanıyorum. sürücü ile bir sorun olmaması lazım. yani birde birçok sitelere girmedi. bende silmek zorunda kaldım. bilgisayarın köşesinde de hep çıkıyor. yüklendi güncelle diye.

phuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sp2 bir çok donanimla uyum sorunu yaşıyor dikkat

aslanbey34

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
haklısın

evet haklısın
kurdum hepsini bu seferde açılıştan iki dk sonra tuşlar mause kilitleniyor. çareyi sp2 kaldırmakta ve bi daha yüklememekte buldum.
microsoft bence mıçtı bu işte. saçma sapan iş yapıyor. kullandığım ürün lisanslı olduğu halde böyle oluyor.

U

UnderDogger

Misafir
Majestic dediği gibi gibi sp2 kaldır eğer devam edersen kesin bir virus atmıştır makinene

M.CoRLeOnE

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Microsoft'un Windows XP işletim sistemini daha istikrarlı ve güvenli bir hale getirmek üzere
çıkardığı yeni güncelleme paketi Service Pack 2 (SP2- hizmet paketi) beraberinde yeni
sorunlar getirdi. Yazılım devinin piyasaya iki ay gecikmeli sunduğu SP2 oyun, güvenlik ve
ofis uygulamalarıyla çakışma yaratıyor. SP2 üreticilerin ardından çarşamba günü son
kullanıcılara da ulaşacak.

SP2'nin kurumsal kullanıcılara yönelik versiyonu geçen hafta çıkmıştı. Güncellemeyi yükleyen
kullanıcıların bazı programların farklı davranmaya başladığı yönündeki şikayetleri üzerine
Microsoft dün SP2 ile çakışan programların listesini yayınladı. Listede, Photoshop Elements,
Unreal Tournament 2003, Sim City 4 gibi oyun ve programların yanı sıra hemen hemen tüm dosya
paylaşım (P2P) programları da yer alıyor. Başa Symantec'inki olmak üzere anti-virüs
yazılımlarının çoğunda da benzer sorunlara rastlandı. SP2 ile çakışan uygulamaların sayısı
50'yi buluyor.
Microsoft'un listedeki uygulamalarla ilgili şikayetleri iki başlıkta toplanıyor. Bazı
programlar SP2 yüklendikten sonra farklı davranmaya başlarken, bazıları ise çalışmamaya
başlıyor. Microsoft'a göre sorunlar genelde eski ve güncelleme seçeneği kapalı programlar ile
sunucu ve istemci arasında ağ iletişimi kurmaya çalışan uygulamalarda görülüyor. Yeni SP2
XP'nin güvenlik duvarını (firewall) otomatikman açtığı için bu ağ üzerinde iletişim kurmaya
çalışan programları engelliyor. Microsoft web sitesinde bu tür sorunların nasıl giderileceği
yönünde açıklamaya yer verdi.

Aralarında IBM gibi büyük şirketlerin de bulunduğu bazı firmalar çekinceleri olduğu için
SP2'yi yüklemekte temkinli davranacaklarını duyurmuştu. Uzmanlar SP2'nin güvenlik yamasından
çok işletim sistemi güncellemesi olarak görülmesi gerektiğine dikkat çekiyor.

SP2 ile birlikte gelen yenilikler arasında sistemi gözetlemek için Windows Security Center
(Windows Güvenlik Merkezi) kurulması var. Yeni hizmet paketi, halen XP'de bulunan firewall'a
(güvenlikduvarı) oranla daha gelişmiş bir güvenlik duvarı sunuyor. Otomatik olarak aktif hale
gelen yeni güvenlik duvarıyla ayar yapmak çok daha kolaylaştırıldı. SP2'nin diğer özellikleri
arasında pop-up ve bazı casus yazılımların engellenmesi, e-postalardaki resim ve grafiklerin
otomatik olarak yüklenmemesi, indirilen dosyaların kaynağının log dosyasına kaydedilmesi de
var.

Ayrıntılı bilgi için:
http://www.microsoft.com/athome/security/protect/default.aspx

11 Eylül virüsü çıktı..

Bilgisayar güvenliği uzmanları 11 Eylül saldırılarının yıldönümünde, "11September.exe"
adlı bir virüsün dolaşıma çıktığını açıkladı.

Antivirüs uzmanları, Kullanıcıların 11 Eylül konulu e-mail'leri açarken dikkatli olmalarını,
antivirus programlarının güncellenmesine dikkat edilmesini öneriyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5