İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

XP den bir ilginçlik daha :(zor durumdayım)

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Xp beni yedi bitirdi biri sorunuma bir çözüm bulabilirse çok sevinirim. Sabah bilgisayarımı formatladım. Sorun suz bir şekilde formatlama işlemi bitti. Driverı atmaya çalışırken anakartın driverini yükliyemedim. cd taktığımda "unknow format" gibi bir hata penceresi veriyor ve açılmıyor. onboard olan donanımların driverlerini elle yüklemeyi denedim cd nin içeriğine ulaşabiliyorum. Ama yüklemeye çalıştığımda hata veriyor yada yüklüyor çalışmıyor. (hata numarası 10 gibi bişeyler dedi) Anakartla bağlantılı olan hiç birşeye ulaşamıyorum (ethernet . usb . ses kartı .) direvir cd sini bile çalıştırmadı. Daha önce yüklemiştim aynı cdden. 3 kere format attıp farklı xp ve cd lerle yine olmadı. xP üzerinden internete bağlanamıyorum. ses kartı çalışmıyor.

Bİlgisayara KNOPPIX (LINUX) kurdum cd den çalışan versiyornunu sorunsuz bir şekilde ses kartı ve eternet çalışıyor :s

biraz detayla anlattım galiba içinde bulunduğum durumu anlayabilmeniz için. sizce bu bilgisayarın sorunu ne ben işin içinden çıkmadan sabahtan beri yardım ederseniz sewinirim :(

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Aslında hata Numarasını falan versen Windows un ing. sayfalarında araştırılabilir ama bilmem ki ben ancak böyle yardımcı olabilirim ... Artı Genuine Tool diye birşey var windows un orjinalliğini araştıran bir yazılım umarım ona takılmaz ing. Microsoftta bulunan sayfalar..

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
windowstan kaynaklanan herhangi bir hata yok .. yani donanımı yüklerken sonunda donanımın yüklenmesine izin verilemedi diyor. hata numarasıda 10 du . XP olağan bir şekilde çalışıyor. benim dorunum ses kartı - ethernet ve usp gibi onboard olan donanımları kullanamamam. Daha önce anakartın cd sini taktığımda direk yükelme penceresi gelirdi şimdi (unknowd format) gibi ufak bir hata penceresi açlılıyor

yani hiç bi fikrim yok sorunun nerden kaynaklandığı hakkında. cd sağlam içindeki dosyalara hertürlü ulaşıp çalıtırabiliyorum. internetten driverleri teker teker çektim yine yükeleme de hata verdi. Ama linux bütün donanımlar çalışıyor. sorunun kaynağını hala analayabilmişdeğilim. :(

(windowsu kurip caps alim bütün hataları artık belki fikir verir.)

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
CD yi taktigin optik okuyucunun marka ve modelini belirtirmisin, anladigim kadariyla guncel bir firmware ile once optik okuyucunu duzeltmelisin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5