İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

XP kur harddiski görmüyor.

biziz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yeni aldığım sabit diskin önce 15 gb lık kısmını biçimlendirip windows xp kurdum ardından kalan kısmını da parçalar halinde biçimlendirmek isterken, ikinci kısmı biçimlendirirken hata verdi ve ardından kur harddiski algılamıyor gibi bir mesaj çıktı. şimdi o harddiskten windowsu çalıştıramıyorum (xp açılışı görünüyor ardından baştan başlatıyor) yeniden kurulum da yapamıyorum, harddiskin kapasitesi xp kur tarafından görünüyor fakat kurulum için seçebileceğim bir kısmı görünmüyor. yardım edebilecek olan olursa sevinirim. biraz uzun anlattım kusura bakmayın.

biziz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
disk 1.5 tb samsung
fakat ben diskin 15 gb lık kısmını biçimlendirip, xp kurduktan sonra çalıştırdım. Daha sonra 300 gb lık kısmını da ayırdım. ikinci 300 gb lık kısmı ayırırken hata verdi. ondan sonra görmemeye başladı. XP kur baştan diskin tamamını görüyordu.

Goldman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yanlış anlamadıysam bilgisayarı baslattıgında kurulum için bir tusa basın yazısını gormuyorsunuz eger cd gormuyorsa anladıgım kadarıyla f12 bas boot menuden cdroom sec baslat yeniden

biziz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yanlış anlamadıysam bilgisayarı baslattıgında kurulum için bir tusa basın yazısını gormuyorsunuz eger cd gormuyorsa anladıgım kadarıyla f12 bas boot menuden cdroom sec baslat yeniden

hayır kuruluma girebiliyorum, kurulumda yüklemenin yapılacağı harddisk bölümünün seçileceği kısımda harddisk bölümü seçemiyorum. Kur harddiski görmüyor gibi bir uyarı oluyor o kısımda, fakat harddiskin kapasitesini de görebiliyorum orada.

Intermedya BTA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
CD niz SP paketli değil ise ve PC de disket sürücünüz varsa anakart üreticisinin sitesinden yada anakart kurulum cd'sinden SATA Driveri diskete kopyalayıp xp kurulum ekranından F6 yı tuşlayarak SATA driverei disketinizden yüklemeniz lazım...

smartcoder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
XP SP3 ü kurmadan 1.5 TB hdd i görmez
boşuna uğraşma

önce SP3 ü XP CD sine entegre et
daha sonra
xp sp3 CD si yle kuruluma geç...

tüm eski bölümleride yeniden formatla...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5