İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

XP yi kuramıyorum

kuzen54

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar.
Elimdeki XP home cd si içindeki kurulum programını bulamadım. i386 dizini içindeki bazı programlar dos ortamında çalışmıyor.bilgisayara da format attım.kurulumu yapamıyoom.Hangi program bunun kurulumu ya anlamadım.CD ingilizce. yardımlar için teşekkürler...

Ha CD-Rom u birinci boot dsk olarak seçemiyorum biosta. boot disk floopy görünüyor ve değişmiyor...

ShadowSong

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba;

Öncelikle şunu bilmeni isterim ki eğer MS-DOS üzerinde CD-ROM' un çalışıyorsa o zaman bios üzerinden de first boot device olarak ayarlayabilirsin. Kullandığın bios' un ismini ve sürümünü söylersen yardımcı olabilirim.
Ayrıca eğer Windows XP CD' si ile boot edemiyorsan MS-DOS üzerinde şu komutlar yardımı ile kurulumu başlatabilirsin...

cd x:
cd i386
smartdrv
winnt

(NOT: X = CD-ROM aygıtın)
(NOT2: Smartdrv' ı etkinleştirmeden kuruluma başlayamazsın. Smartdrv' ı tam olarak hatırlayamasamda kurulumun x:\i386\winnt.exe olduğundan eminim.)

Kolay Gelsin...

kuzen54

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Smartdrv çalışmadı öle bi dosya yokmuş. :)
CD rom mu birinci book disk yapamıyorum.
Neyse bir de boot disk işini denerim.
Teşekkür ederim

T

turkboard

Misafir
dostum boot işleminde cd yi birinci sıraya almana gerek yok. bios da genelde 3sıralı boot seçeneği vardır. pc yi açtığında sırayla hepsi denenir. Yani 1. sırada disket var ise önce diskete bakar eğer sürücüde disket yoksa 2. sıraya geçer 2 sırada cd var diyelim o zaman cd'den boot eder, sürücüde cd yoksa bu sefer 3. seçeneği dener. Yani cd den boot etmek için disket sürücünde disket var ise çıkarman gerekli. Ama eğer cd boot'u hdd nin arka sırasında ise o zaman cd den boot etmek için sıralamayı kesin değiştirmen gerek. Boot işlemini yaptıktan sonra kurulumu zaten adım adım öğrenirsin.

B

Beyzade

Misafir
Biostaki boot menüsünden cd romdan önceki boot seçeneklerine disable et. (Asus anakatta bu şekilde.)

D

DeepForest

Misafir
xp yi boot edemeden kuraramamak çok saçma gelmişti bana bi ara benimkide tanımıyordu cd yi bende senin gibi uğraşmıştım kolay gelsin

A

anhandfultear

Misafir
bence arkadas direk kaydetmeden cikiyor. boottan cikmadan once kaydetmesi lazim. ordanda olabilir yani. sadece dusunce.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5