XP'deki Resmi Kaydetme modunu önlemek

Seal

0
İyinet Üyesi
Katılım
16 Ekim 2004
Mesajlar
811
Reaction score
0
Arkadaşlar bir çoğumuz sağ tıkı iptal ederek resimleri bir nebze olsun korumaya alabiliriz ama tam olarak hiç bir zaman koruma olmaz bu malum. Ama en azından bunu en aza indirebilmek lazım. Bunlardan bir tanesi de Windows XP kullanıcılarında çıkan bir resmin üzerine gelince sol üstte çıkan "Resmi Kaydet" paneli. Onu da engelleyecek bi script var mı acaba, bilen biri ?
 

Alexis

0
İyinet Üyesi
Katılım
24 Ekim 2005
Mesajlar
678
Reaction score
5
Kod:
<meta http-equiv="imagetoolbar" content="no" />
 

Seal

0
İyinet Üyesi
Katılım
16 Ekim 2004
Mesajlar
811
Reaction score
0
ALEXIS' Alıntı:
Kod:
<meta http-equiv="imagetoolbar" content="no" />
Bir de Alexis senin bu konularda bilgi bakımından üstüne yoktur mutlaka bilirsin.

Forumda "Smartor Albüm" yüklü. Ancak Personel Galerideki resimleri bir türlü engelleyemiyorum kopyalanmasını. Forumda üstteki şekilde önlem alıyorum + sağ tuş yasağı ile, ancak Albüm'de en son resimlere tıklanıp büyütüldüğü zaman bu korumaların hiç biri olmuyor.

Yani demek istediğim album_pic.php 'e sağ tık ve yukardaki header korumasını nasıl kabul ettiricez, o kadar kuracaladım oraya buraya ekledim ama bir türlü olmadı. Bunu nasıl yapabiliriz acaba, sen de bilmiyorsan daha da kimse bilmiyordur bunu. Acaba nasıl yapıcaz? Şimdiden teşekkürler
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst