İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

.xxx alan adı kayıtları başlamak üzere .xxx domain rezerve ettirmek isteyenler?

eFe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
.XXX Domain Name Registration - Generic Domain Names | Europe Registry bu adresten girip .xxx uzantılı alan adını sorguladıktan sonra üyeliğiniz varsa giriş yapın yok ise domaini sorgulayıp devam edin. Size üyelik seçeneği sunuyor. Eğer sorguladığınız alan adı boş ise 2xx usd gibi ücret vererek domaininizi rezerve ettiriyorsunuz. .XXX kayıtları başldığında ise firma rezerve ettiğiniz alan adını regleyip panelinize atıyor.

Şu an için jenerik ve ler rezerve edilmiş durumda. Tabii ki bu .xxx Türkiye`de başlı başına sansure uğrarmı bilinmez ama yurtdışından hit beklentisi olanlar düşünmeden alabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

eFe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
2xx usd olarak rezerve ettirebiliyorsunuz. Sorgulayıp görebilirsiniz Jenerik domainlerde fark eder mi denemedim.

eFe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Kullanıma acılması gereken tarihi henüz icann belirlenmedi. Oldukca dikkat edilen ve hala tartısmaların ve tepkilerin odağında bir uzantı olması sebebiyle muhtemelen oldukca filtre yiyecek fakat oldukca da kazanc getirecek bir alan adı olması arasında gidip gelen icann muhtemelen yayına kısa zaman sonra sokacaktır.
.XXX calısmaları basladığında bütün büyük ve onemli domain registar firmaları buna göre alt yapılarını coktan düzenlemiştir. Yukarıda ki ornek gibi.
Oldukca yoğun talep olacak fakat Sayılı siteler yer alacak en önce daha sonra fiyatlar düşerek yaygınlaşacağa benziyor. Bu da .XXX üzerindeki iyi yada kötü tepkiler sonucunda noktalanacak tabii ki.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
türkiyede bu domaini nasıl satmayı planlıyorsunuz?

eFe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
türkiyede bu domaini nasıl satmayı planlıyorsunuz?

Domaini alıp satmak düşüncesi beslemeyenlerdenim. Alakası olmayan bir şey yazmıssınız. Ben .XXX Rezerve edebilirsiniz diye konu actım. Alıp satın diye bir cümle kurmadım.

Her zaman dediğim gibi Webmaster Forumları TİCARETHANE ye dönüştürülmeye calısıldığı için kimse bir şeyler paylasmak istemez oldu.

Yazık.

Türkiyede işlemez..
Öyle bir işleyecek ki. Öyle bilmişlik yapıp nokta koymakla olmuyor.
Bu alan adını hemde işlemesi TÜRK Hukuku ve TÜRKİYE DEVLETİnde yetkili merciiler tarafından yaptırılacak. Bakın görün :)

Araştırmadan, didinmeden bilmeden yazmam. Aksi yorumdan önce ya çok çok zaman gecmesini bekleyip yazın. Yada benden daha çok araştırıp yazın.
Çok bilmişlik yapmıyorum çok araştırmışlık yapıyorum ve bunları paylaşıyorum.
İki cümle 3 noktalık bir konu halini aldırmayın lütfen ARKADAŞ!ar.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
Sorf.net XXX alan adı rezerve

bu linki sizin hosting firması sandım ben, türkiyede yasak olan bir internet sitesini türkiyede yürütmek ne kadar mantıklı?
türkiye de bu sektör haline gelemicek malesef, sadece internette olamayacak, xxx alan adı tr de hiç kullanılamayacak

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
yok hacım anlamadım ben, xxx ler tr de filtrelenecekse o domaini alan adam sitesini nasıl tanıtacak? hadi tanıttı diyelim bu adam zaten filtrede, sitesine nasıl gireceğiz?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5