İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ya Arkadaşlar iframe yasakmı deilmi

E

enginx

Misafir
cümledem merhaba arkadaşlar hayatımda ilk kez foruma üye oldum ve burda bir türlü sevmedim sevemedim bu forumları ama baktım ki bilgi paylaşımı burda oldukca güzel şimdi sorum şudur eğer bu sorunun cevabını bilen varsa insanları ve beni aydınlatsın şimdi benim 500 sayfalık 1 sitemde bannerim iframe ben bannerime google reklamalrını koyacam da iframe burda yasak deil yok yan battı camura battı kesin bişe yok google ye mail cektim adama soruyom abi yasak mı deilmi adamın verdiği yanıt şudur iframe reklamlarımıza optimize olmamaktamıdır vs vs bu tarz şeyler cevap olarak yani reklam cıkmaz diyo ama cıkartırız biz :D neyse sonra gene cektim bana yasak yada deil bunu istiyorum aynı maili gönderdiler ulan yasak deil dedim kendi kendime olsa bir sürü site var iframeci hani bi saysam bildiklerimi küfür edersiniz bu ne kadar adres diye neyse işte kimi yasak diyo kimi deil diyo kimi sitesinde 2 3 iframe google reklamları var şimdi iframe yasak mı deilmi :) :)

M

murfy

Misafir
yasak değil kardeş herkez yapıyor atılanlar o yüzden atılmaz ya popup yada altına tıklayın yazmaktan atılır..

S

Skeleton

Misafir
1.) Eğer iframe içinde sadece reklam kodu olur ve sitenle alakalı hiç bir içerik olmaz ise reklam çıkmaz.

2.) Eğer iframe içinde reklam kodu + sitenle ilgisiz içerik (keyword) bulunur ise sitenle ilgisiz reklam çıkar, bu yasaktır.

3.) Eğer iframe içinde reklam kodu + sitenle alakalı içerik varsa sitenle ilgili reklam çıkar, sorun yok.

AdSense, adı üzerinde, adamlar sitene duyarlı-alakalı reklamlar çıkarmak istiyor. Bizim alakasız yüksek ücret veren reklamlar çıkarmamızın yasak olacağı gayet açık.

h4x0r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arama bölümünü niye yapmışlar ben onu anlamadım

S

samedmz44

Misafir
iframeden daha önce banlanan site var sahibide bu forumda hatta...mesele googleın görüp görmemesi meslesi

M

murfy

Misafir
iframe ile siteyle alakasız reklam çıkartan çok kişi var.. bi problem çıkmadı hiç kimsede

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Google reklamlarını IFRAME kullanarak sitenizde gösterdiğinizi tespit
ettik. Ancak, AdSense yayıncılarının reklamların düzenini, işleyişini,
hedeflenmesini ve yerleşimi değiştirmelerine izin verilmediğinden,
reklam kodunu oluştururken IFRAME kullanamazlar. Kurallarımıza uyum
sağlamanız için, AdSense reklam kodunu değiştirmeden içerik
sayfalarınızın kaynak koduna kopyalayınız.Aksi taktirde hesabınız kapatılacaktır.

Etik olarak iframe yasak.Adsense adı üzerinde zaten.Site içeriğine uygun reklam çıkartma programıdır bu.
Amerikadaki bir köpek maması üreticisi adsense e yüksek tık rakamı ile reklam verse, biz karstan yada şanlıurfadan birine tıklattırsak iframe içindeki bu reklama, reklam veren ne kazancak koca bir sıfır. Kazancı sıfır olan bir şeye kimsede boşa para vermez.Bu durumda reklam veren reklamı keserse, google zarar etmeye başlar.
AOL, Cnet adsense reklamlarından çekilme kararı aldı.Google un ipin ucunu kaçırdıgını, hile önlemede yetersiz kaldıgı ve kalitesiz ziyaretçi akışından başka bir şey olmadıgı görüşündeler.Bu gelişmeyi takip eden amerikan firmalarıda ufak ufaktan adsense programına reklam vermeyi kesmeye başladırlar.Google bu yüzden avrupa pazarına yöneldi.İstanbulda şube açmasının altında yatan stratejik etken budur.Bizim kaşımızı, gözümüzü sevdikleri için gelmediler yani.

Belli aralıklarla frame yapan accountları kapatıyorlar.Sizin yada arkadaşınızın başına gelmedi diye kapanmıyor diye bir şey söyleyemezsiniz.

Son Söz: Yapıp yapmamak sana kalmış.Kimse banlanmaz sen banlanabilirsin, risk almak sana kalmış...

astraler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Pop-up yasak, iframe yasak.Kendinizi reklam verenin yerine koyun, hile yapıp yapmamayı sonra düşünün.

astraler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim bi sitem dolaylı bi popuptan uyarı aldı popupları kaldırın diye, benden söylemesi.

komikhane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tabi sen başka siteye pop-up açarsan google ona karışmaz. ama bi sayfa yapıp (bu aralar full screen çok moda) içine otellerle ilgili key gömer adsense kodu koyarsan YASAK

A

..::aTi::..

Misafir
(kullanıma göre değişiyor) ama key ile bişeyler yapmak veya reklam çerçeveli alanda gösterilecek seçeneğini seçmek yasak ! . ben söylemekten yoruldum. normal yol salaklar içinde iframe akıllılar içinmi yapılmış. bi ton yerde sebebiyle açıkladım artık gerek yok açıklama yapmaya inandığınız şeyi yapın

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5