İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ya ben çıkamadım bu işin içinden anlayan birisi bana tatminkar bir cevap verebilir mi

ZaiL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben 14 Ocak 2005 te ircforum.com domainini aldım. Bu domaini aldıktan sonra google ye eklenmesi için müracaat ettim. Ama aradan 6,5 ay geçmiş olmasına rağmen hala googleye eklenmedi. Benden önceki sahibi banlantmış olsa siteyi domain süresi bitiminden 3 ay sonra düştüğünü göz önünde bulundurursak en az 10 ay önce banlanmış olması lazım ki adam siteyi takip bile etmiyordu. Bu süre 1 seneden erken değildir banlanmışsa bile. Şimdi merak ettiğim şey bir sitenin banı bir sene mi sürüyor yoksa google ye eklenmemde mi bir sorun var. Anlayan birisi bu konuda yardımcı olursa sevinirim.

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ban 6 ay sonra kalkıyor.
arkadaşın dediği gibi yüksel PR li sitelerden link almaya çalış ama o da çözüm olmayabilir. Kendimden bir örnek vereyim.
Daha önceden kimsenin kullanmadığı bir domain register etmiştim, ve doğal olarak diğer sitelerimden (PR 5, 6) yeni siteme link verdim. Yeni aldığım domain i google 7 ay sonra indexledi. (dün) ;)

ha birde google ın site ekleme formunu "kullanmamanı" öneririm, ne zaman bunu kullansam başıma bu tarz olaylar geliyor. hiç bir şey yapmadığım zaman da 2 hafta da indexleniyor yeni siteler...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5