İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ya Neden Indexlemiyo?

Fuchs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkdaslar benim sitem acilali 2 aydan fazla oldu fakat hala google indexlemedi..
her sey iyaptim
meta taglar
site map lar fln
link degisimleri
ama ndn hala cikmiyoo

Sanalvadi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aynı sorun bende de var ama ben çoktan vaz geçtim yani hitim iyi farklı yerlerden gelenlerle ama google indexlemiyor yapmadıgım şeyde kalmadı. Senin yine 2 ay olmuş

benim sanalvadi.com 'u tam 6 aydır listelemiyor 6 ay.

Domainin ilk sahibide benim hiç illegal şey yapmadım domain ile hep düzeyli ilerledik ama olmuyor. Artık listelemeyede niyeti yok galiba.

ben kestim ümidi..

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sanalvadi' Alıntı:
benim sanalvadi.com 'u tam 6 aydır listelemiyor 6 ay.
Domainin ilk sahibide benim hiç illegal şey yapmadım domain ile hep düzeyli ilerledik ama olmuyor. Artık listelemeyede niyeti yok galiba.
ben kestim ümidi..

İçinde yazı olan bir index.html atıp öyle indexletmeye çalışırsan belki olabilir??(meta ve googledan siteni eklemeyi de yapmış olman gerek tabi)

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
programcim' Alıntı:
Arkdaslar benim sitem acilali 2 aydan fazla oldu fakat hala google indexlemedi..
her sey iyaptim
meta taglar
site map lar fln
link degisimleri
ama ndn hala cikmiyoo

Google'de aratmadım ama, "program" kelimesi içeren bir domainin sandbox'a girmesi muhtemelen kuvvetlidir. Bu nedenle sorun sende değil, google'nin geliştirmiş olduğu algoritmadan kaynaklıdır.
Popüler olarak aranan kelimelerde yeni açılan siteleri 6 ila 12 ay gibi süre zarfıda Sandbox'a alınır. Bu süreçte siteler incelenir, kimisi 3 ayda kimisi 9 ayda sandbox'dan çıkar.
Siteyi haftalık veya iki haftada bir güncellemelerle sandbox süresini kısaltma metoduna gidebilirsiniz, ama genede tam bir çözüm sağlamaz.
Çözüm, sabırla beklemek..

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Diğer arkadaşların domainleri hakkında bilgim olmadığı için bir fikir yürütemedim.

B

Baria

Misafir
yok hangi 6 ay yada 9 ay benim sitem 1 ayda index lendi ve 2 ayda 1. sırada oldu kendi aradıgı içerik ile ilgli konuda.

şu an 5 aydır devam ediyor.

Sanalvadi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yok her nereye girmişse 6 7 aydır listelenmiyor.

Olmuyor olmuyor attıgım mailler vs.. hepsi sonuçsuz kalıyor bakalım bekliycez ne olacağını görücez.

D

duyurbeni.com

Misafir
arkadaşlar ben de bi site açtım 6-7 gün oldu.Sitemap 18 nisan da ekledim. hergün güncelliyorum googlebot 1 saatte bir ugruyor 4.6 mb yemiş .ama tık yok indexleme namına hiç bişey yok tüm ayarları yaptım meta title desc.sitem joomla ama 40 dolarlık sef advance aldım onu yaptım template paralı css'si cok kuvvetli ama tık yok pr 5-6 olan yerlerde linklerim var .neden acaba ?(aman joomla demeyin 15000 indexli siteler var joomla da)

herkeze iyi calışmalar

ozcesa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aynı sorun benim sitemde de vardı. Tesadüfmü bilmiyorum ama www.gezginler.net te arama motorlarına kayıt işlemi var. Ücretsiz ama üyelik gerektiriyor. Kayıt edilen arama motorları arasında google da var. Bunu kulandıktan 3-4 gün sonra sitem indexlendi...

D

duyurbeni.com

Misafir
about var domain de belki o yüzden sandbox a düşmüştür

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar Sandbox olaya girmişseniz 9 takla atsanız boş, beklemek zorundasınız bu süreç boyunca...

P

PatlakLastik

Misafir
arkadaşlar sandbox bir ceza sistemidir, sandbox a girdiğinizde 6 ay bekleyip çıkmayı düşünüyosanız 10 defa 6 ay bekleseniz de çıkamazsınız.

yapacağınız şey Sandbox a girmeye sebep olan hatayı bulup ortadan kaldırmalısınız.

ayrıca indexlememenin en büyük sebeplerinden bir tanesi de copy-paste içerik ve sitedeki kırık linkler gibi hatalardır.

ayrıca en büyük hatalardan bir tanesi de yeni açılan bir siteye 5-6 PR li bir siteden hemen link almaktır. ve kendi sitelerinizin hepsinden yada arkadaşlarınızın sitelerinden aldığınız linkler de buna dahil.

ben duplicate content den dolayı düştüm baya uğraştırdı.
diğer bir siteyi de 4 aydır hala indexletemedim.

google çok kasıyor, bu gidişle msn ve yahoo webmasterlar için alternatif olacak.

saygılar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5