İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yabanci bir site actim Nasil para kazanicaz simdik?

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
php ve webmasterlara yonelik bir ingilizce site yaptim,
google bir indekslesin bakalim neler olcagini bekliyorum,
sizce hangi yollari takip edeyim ki birseyler gelsin cebe:))

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
diğer arama motorlarına da kaydedeceksin ki bunu yapıyorsundur zaten.

1. google adsens'e başvur. siten ile ilgili reklamlar yapılacak sitende ve tıklama başına para kazanacaksın. güvenilirliği hakkında birşey yazmama gerek yok sanırım google'ın.

2. tr dışında bir banka hesabın var ise fastclick ve cj kullanabilirsin.

şimdilik aklıma bunlar geldi. kolay gelsin.

astraler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Inhouse veya affiliate directorylerinde hedef ziyaretçilerine yönelik ürünler bul ve onları sitenden sat.

ayhan

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hedef ziyaretçilerinin webmaster olduğunu düşünürsek bol bol host şirketleri ile dirsek temsında bulunman gerekecektir sanırım :)

Aslına bakarsan boşver sponsoru bence... İlk bir sene sadece hit kazanmaya bak ve hiçbir sponsor arayışına girme...

Siten alanında ilk 5 veya 10 arasına girince sponsor bulman zor olmayacaktır bence... İlk sponsor bulayım sonra içerik zenginleştirme ile uğraşırım dersen bence yanlış yaparsın. Bu arada yaptığın scripleride satman mümkün olur tabii :)

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ayhan,
Artık şu sanalkazanç sitesinde ki mysql hatasını düzelt yaw :)
ne zaman sitene girsem öyle duruyor orda.

Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/sanalkaz/public_html/library/lib.php on line 483

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google addsense olayini sanirim daha arama makinalarinda (kendisinde bile) yer almayan bir siteyi dikkate almaz gibime geliyor benim,addsense se basvurmak icin biraz vakit gecmesi gerekiyor sanirim,haksizmiyim...

onun disinda host firmalari acaba sitesi inglizce ama kendisi Türk olan birine ödeme yaparlar mi acaba?

evet ya Ayhan duzelt sunu,yahut ver ben duzelteyim:)

ayhan

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Host firmalarından ödeme alma konusunda hiç endişe etmene gerek yok. Adamlar satış üzerinden nakit para kazanıyorlar, sana ödeme yapmayacaklarda kime yapacaklar yaw... Hatta çok zorlanırsan, sen bana müşteri getir ben sana peşin peşin öderim meraklanma :))

Hatanın kaynağını bulamadım gitti... Hafta sonu olayla ilgileneceğimi umuyorum:) Üstesinden gelemezsem yardımınızı isterim :)

Bu arada hosting firmasından kazanırmıyım ki diye düşünüyorsan adhereus'ı deneyebilirsin. Reklamlarının çoğu zaten ingilizce hatta türkçe host servislerine ayrılmış durumda. Hemde tıklama başına ödeme yapıyor:) Gerçi ben ödeme almış değilim ama ödemede problem çıkartmayacığını düşünüyorum...

P

Parae

Misafir
GooG.Adsense'in seni alırken sorun çıkarcagını pek sanmıyorum ...

Adherus'a hemen hemen yeni başladım ,
En düşük CTR 0.11$ veriyor , umarım ödemede sorun çıkarmaz ...

Burdan Üyelik formuna Direk ulaşabilirsiniz

Üye olacak arkadaşlar yukardaki linkten üye olurlarsa Sevinirim ...
Teşekkürler ,

astraler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google in adwords metin bazlı reklam kutucuklarını sitende yayınlayıp tıklama başına para kazanıyorsun bu sistemle.

S

Servet

Misafir
Ben gordummu kaydediyorum bi yere. Bu siteleri buradan mi topladim yoksa baska yabanci sitelerden mi hatirlamiyorum ama en iyisi yaziyim, zarar diil..

http://www.vibrantmedia.com/
http://adhearus.com/
http://www.clicksor.com/
http://www.cbprosense.net/
http://www.quigo.com/

Yabanci bi sitede okudum. Bi cocuk adsense ten kendi tiklama yapmamasina ragmen cancel edilmis account'u. Cocuk da clicksor ve quigo yu kullaniyomus. Cocuk adsense'ten daha iyi kazaniyorum simdi diyo. Sadece bu kadar biliyorum. Arkadasim sen bak bu sitelere. Degisik degisik seyler. Bazisi kelimenin altini ciziyo(linkliyo) bazisi adsense gibi.

pilawci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
O çocuğun yazısını bende okumuştum bi ayrıntıyı geçmeyelim :) diyor ki : "kendi sitenizin reklamlarına tıklayınca sahtekarlık yaptığını düşünüp sistemden atıyorlar, bazen o kadar ilgi çekici reklamlar çıkıyor ki bende gerçekten ilgi gösterdiğim için tıklıyorum, bu yüzden atıldım ... " vesaire vesaire.... Yani tıklama yapmış :)

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ne salak iş miş o senin kendi reklamina tikladigini nasil anliyormus ki herhangi bir kullanici olabilirsin yani

pilawci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu soruyu tecrübeli bir üyeden beklemezdim ama yinede cevap vermeye çalışayım:
Çok zor değil pek çok yöntem var. Bİlgisayarınıza cokie bırakıyor kontol panelinize girdiğinizde reklama tıkladığınızda cokinizi okuyor. Yada reklama tıklayanlar mutlaka bi tanesinde tıkladıktan sonra şifresini girip bakar acaba sayaç işliyor mu diye sonra loginle ve tık gelen IP leri karşılaştırıyor config tool eşleşenleri rapor ediyor. Diğer bir taneside reklam verenin tüm sayfalarında script var gelen ziyaretçi nereye tıklıyor görülebiliyor. X sayıda ziyaretçi sadece gelip anasayfaya bakıp başka bi yere tıklamadan pencereyi kapatırsa robot bundan şüphelenip tespit ediyor. Son derece basit ve tutarlı bir mantık gayette güzel işliyor. Ama yinede bu prensipler çerçevesinde hırslı ve inatçı webmaster işini bilir ve yine çeşitli yöntemlerle robotları yanıltır.(Nasıl yapıldığını sormayın lütfen bu konumuz dışı)

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
heralde canim ben istersem hangi sitenin çerez birakip birakmamasini ayarlarim zaten ki ,acemice davranis sergileyenler tabi ki aldanirlar...

S

SEOTürk

Misafir
AkrepList' Alıntı:
google addsense olayini sanirim daha arama makinalarinda (kendisinde bile) yer almayan bir siteyi dikkate almaz gibime geliyor benim,addsense se basvurmak icin biraz vakit gecmesi gerekiyor sanirim,haksizmiyim...
Google Adsense'e başvurmak için Google tarafından index'lenmiş olmana lüzum yok. Google Adsense script'i her kullanıcı için ziyaret edilen siteyi kendisi tarar ve içeriğe uygun reklam gösterir. Yani Adsense kodu yüklediğin bir sayfayı bir kullanıcı ziyaret ettiği zaman sayfa içeriğine göre reklam verilir ona.

Ayrıca, bir başka topic'te sorduğun soruyu da bu vasıtayla yanıtlayayım. Adsense, ücretini posta çeki şeklinde üye olurken belirttiğin adrese ve isme gönderir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5