İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

yabancı haberler

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mesela türkiyede değişik haber portallarının son dakika haberlerini sitemize ekleyoruz ya böyle bir servisi yabancı sitelerden veren varmı ?amerikadan özellikle ? yabancı sitemiz için?

Z

Zion

Misafir
Bir çok servis var ama söz konusu yabancılar olunca her zaman daha iyisini yapmak mümkün.
rss feed'leri kullanarak dilediğin haber kaynağından, dilediğin konu başlıklarıyla kolayca haber çekebilirsin. üstelik sitene göre de özelleştirirsin. Türkiye'deki servislerle kıyaslama bile kabul etmeyecek kadar geniş rss kaynakları var.
Nette "rss parser" diye aratırsan uygun kaynaklara ulaşırsın.
Ben birinin adresini vereyim:
http://www.globalsyndication.com/rss-parser

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şimdi ben rss leri bilmediğim için pek anlayamadım..

öncelikle bu php galiba yani windows server da çalışmaz herhalde ...
2. olarak verdiğin adreste galiba bir haber sitesinin adresini yazıyoruz ben nytimes.com yazdım.. verdiği kodu sayfaya koydum ama yine karışık kodlar falan gözüktü..

teşekkürler

caper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
www.withrss.com ile sitene iligi yazıları ekleyebilirsin. Yeni yazı eklendiğinde sitende yeni yazı çıkar. "Advanced mod" ile kutunun renk ayarını vs. yapabilirsin.

Türkçe içerik için ise www.rsskaynak.com yakında yayına başlayacak.

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
xxxx' Alıntı:

2. olarak verdiğin adreste galiba bir haber sitesinin adresini yazıyoruz ben nytimes.com yazdım.. verdiği kodu sayfaya koydum ama yine karışık kodlar falan gözüktü..

teşekkürler

benim soru işaretleri aynen devam ediyor...

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
adres olarak sayfanin adresini degil RSS nin adresini yazacaksin xxxx. haberini almak istedigin site RSS kaynagini veriyorsa oranin url sini yazacan.
mesela, ntvmsnbc.com un ki;
http://tools.ntvmsnbc.com/rss/news.xml
budur...

google, yahoo..vs hepsinin haber RSS i mevcuttur.

Z

Zion

Misafir
xxxx' Alıntı:

teşekkürler

evet, verdiğim adresten php kodları ile rss çekebilirsin. ben sadece örnek olarak yazmıştım. asp ile de mutlaka rss parser scriptleri mevcuttur. onları bulmalısın.

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
herkese çok teşekkürler verdiğiniz adreslere bakıyorum

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5