İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yabancı Hit Sağlamının Yolları

MYTHEBEST

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar görüyorum ki forumda bilgisini parayla satan arkadaşlarımız var, bunları kesinlikle eleştirmiyorum, fikirlere ve düşüncelere saygı duymak lazım, ancak Türk Webmaster'liğinin gelişmesi açısından bildiklerimizi paylaşmamızda fayda görüyorum.

Yabancı hit nasıl sağlanır?

1-Directory sitelerine kayıt yapılarak.
http://search.dmoz.org/cgi-bin/search?search=directory (Buradan directory sitelerine ulaşabilirsiniz)

2-Bu adresten ilgili anahtar kelimelerinizi ve title'nizi yazarak arama motorlarına kayıt yapabilirsiniz
http://www.add-url-free.com/freesubmitter.htm

3-Yabancı forumlarda boorkmarks bölümlerinde sitenizi tanıtmalısınız ve/veya imzanızı link vererek koymalılsınız.
örnek: http://www.programmingtalk.com

Devamı gelecek

Cümlelerimi Mevlana'nın sözüyle bitirmek isterim, "Bir mum diğerini aydınlatırsa ışığından bir şey kaybetmez, aksine çoğalır"

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yabancı hit sağlamanın tek bir yolu var
mükemmel içerik.Çalıntı,alıntı,kopya siteler prim yapmıyor ve googledada üste çıkmak için çok güçlü link destegi gerek yabancı sitelerden.
eger yabancı siteniz sadece türk sitelerden link alırsa google amca Türk sitesi sanıyor.(Defalarca test ettik) :p

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer Ip olarak yurt dışı ve içerik olarak ingilizce siteniz varsa sorun olmaz link verirseniz işe yarar..

oyuncu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yoktur' Alıntı:
Yabancı hit sağlamanın tek bir yolu var
mükemmel içerik.Çalıntı,alıntı,kopya siteler prim yapmıyor ve googledada üste çıkmak için çok güçlü link destegi gerek yabancı sitelerden.
eger yabancı siteniz sadece türk sitelerden link alırsa google amca Türk sitesi sanıyor.(Defalarca test ettik) :p

Abim biraz saçma geldi bu, Türk sitesi sanması ne gibi bir kötü sonuç doğuruyor onuda merak ettim. Bilgi verirsen çok sevinirim. iletişim araçlarıylada bilgi verebilirsin.

Serbülent Daşkın
msn:[email protected]

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Saçma olan bir tarafı olduğunu sanmıyorum.. İnsanlar link değişimi yaparken genelde kendi ülkeleriyle mi değişir yoksa yabancı ülkelerle mi? Yani siz şimdi hadi çeşit olsun diye dubai'deki webmasterla değişim yapıyor musunuz? Tabiki Hayır..

Eğer serverınız türkiyedeyse zaten hiç şansınız yok IP aralığınız türkiyeyi belirttiği için ingilizce site yapsanızda adsensede türk reklamları gören baya bir arkadaş var..

Google'da bu gibi algoritmaları hergün para verip yanında çalıştırdığı kişiler ile düşünüyor..

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Valla benim 2 tane .info uzantılı sitemde Adsense reklamları birinde fransızca diğerinde ise almanca cıkıyor. Link verdiğim yerler ise sadece kendi sitelerim ve hepside turk siteleri. Ama click'e 00.6 $'dan fazla vermiyor. O Yüzden su anda 56 $ olan hesabı tamamladıgımda ;
Yar saçların lüle lüle.
Adsense sana güle güle :)

Yabancı trafik konusundada directory'lere eklemek gerek. O'da sadece pagerank acısından. Pek bir hit saglanacagını zannetmiyorum. Bir cok yabancı directory zaten Para ile Link alıyor..

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Google siteni türk sitesi görürse amerikan google da çıkma ihtimalin zor.
Eger amaç Amerikan hiti alabilmek ise amerikan hiti alamıyorsun.Geçenlerde bir arkadaşımın accountunu kapattılar sebeb şu:
sitenizin içerigi ingilizce,iyi para kazanıyorsunuz, ingiliz ziyaretçilere hizmet veriyorsunuz ama amerikan yasalarına göre vergi vermiyorsunuz :(

oyuncu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yoktur arkadaşının atılması hakkında ;
b2b üye olmuş ise onu yapıyor google.
bunu üye olurken yada üye olduktan sonra ayarlaya biliyorsunuz.
b2b uygun bir site olmadığı tespit edilirse atılırsın.

arkadas Türk sitelerinden bir iki linki olan ve yabancı linki olmayan, yabancı içerikli yabancı reklam çıkan, ve reklam fiyatı 0.3 $ altına düşmeyen bir site olduğunu söylesem (en çok 1.5$ ) [adsense reklamı] reklam fiyatının farklı olduğunu her reklama göre değiştiğini görmüş olursunuz.

adsense reklam gösterimi uygulamalarına göre reklam veren hangi dilde reklamların gösterileceğini, hangi ülke iplerinde reklamların gösterileceğini ayarlayabilmektedir.
Türk iplerinden girenlerin yada Türk dili içermesine göre ayarlama sonuçlarıdır bunlar.
örneğin mamboforce girersenin mambo host la ilgili bir türk sitesi reklamı sürekli çıkmaktadır.
adwords örnek : 1000 kelime yazıyorum reklamın çıkmasını istediğim
host web
bedava web
ucuz web
iyi net
..
.
sonra bu kelimelerde çıkacak metni yazıyorum
sonra hangi ülkelerde çıkacağını ayarlıyorum.
sonra hangi dillerde çıkacağını ayarlıyorum.
tıklama başına fiyatı yazıyorum (100.000 TL)
günlük ne kadar para ayırdığımı yazıyorum. ( 1.000.000 TL yani 10 tıklama )
hangi gün biteceğini yazıyorum.
ve başlıyor reklamlarım.
günde 1.000.000 üstünde harcamam olmuyor, az olabiliyor.
reklamımın gösterildiği kelimeler işaretleniyor.
web host 1000 kere gösterildi. 1 kere tıklandı gibi

bedava web 10.000 kere gösterildi 0 tıklama; sonra kötü kelime ve sistem durduruldu.
reklamlarınız gösterilmiyor. bunu tekrar ederseniz ilgisiz kelime seçerseniz, üyelik için alınan 5 $ tekrar alacazceza olarak sistemi kötüye kullanmadan dolayı.

basitçe adwords te reklam verenin işlemleri bu şekilde. detayları vs görmek için
adwords e üye olup ayrıntılı detayları görebilirsiniz screen vermek çok uygun olmadığından veremiyorum.

konuyu biraz dağıttım sanırım ama olsun

Serbülent Daşkın

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yoktur' Alıntı:
Geçenlerde bir arkadaşımın accountunu kapattılar sebeb şu:
sitenizin içerigi ingilizce,iyi para kazanıyorsunuz, ingiliz ziyaretçilere hizmet veriyorsunuz ama amerikan yasalarına göre vergi vermiyorsunuz :(

Boyle bir seyin olasina imkani mumkinati hic bir sekilde olamaz, senin arkadasin seni kandiriyor.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
20 dolara kadar web sitelerine binden fazla yere url kaydeden yer oneriniz lutfen.

hit almak için ayrıca sabır gerekiyor arkadaşlarım.
su anda yabanci sitelerim max 100 tekil aliyor oda arama motorlarindan ki fena sayilmaz
bazen daha fazla ama google tarafindan ilk belirlemelere gore 3-4 page rank aliyorlar.bilenler biliyor sitelerimi zaten

oyuncu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
http://www.submissionsoft.com denemelisin bence iyi bir şey
Submission Soft™ Search Engine Submission Software
http://googlerankingbooster.com da aynısı sanırım, farklı isimlerde piyasaya sürülmüş gibi.
Submit Wolf var.
başka bir kaç program daha var.
sitelerden parayla yapanlarda bunları kullanarak yapıyorlar sanırım, onlarla uğraşma derim. Programı al istediğinde kullanabilirsin 1 seferlik olmaz.

Serbülent Daşkın

Cypher

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Saol bunlar güzel. WebCeo 5 versionuda bedava sürümle piyasada, oda iyi olmasada 100 e yakın arama motoruna kayıt ediyor.Site hitlerini takip ediyor.

krake

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
belki yanlış yer olabilir ama bana günde 30-40 kişi bu sitelerden geliyor tabii,başka bir sitem için, www.linkalizer.com buraya üye oluyorsun 3 seçenek var en altta linkalizerin bulunduğu kutuy işratleyip üye oluyorsun,üye olduktan sonra günde 3-4 kişi bazı günler hiç bazne de 5-6 kişi tabii site sahiplerinde sizlere mail geliyor link değişimi için sizlerde sitenizde exchange link sayfası açıp buraya ekleyebilir yada ansayfaya yerleştirebi
lirsiniz,sonuçta onlarda sitenizi ekliyor, burayı deneyin derim,her ghelen siteyi ekleseydim 3 aydır 200 ün üzerinde siteyi rahat eklemişimdi,ama vakit olmadığı için uğraşamıyorum ondan 5-6 tanesini ancak ekledim yanii denerseniz 1 yılde 1-2 bin siteylke link değişimi yapmış olursunuz, ayrıca http://123exchangelinks.com/ burasıytlada link değişimi yapabilirsiniz...

T

Turkyurdu.org

Misafir
Yabancica bir idiom:)

if you want to get more visitors, let you do what google wants:p

U

unrated

Misafir
benim yabancı içerik sağlama konusunda kafamı karıştıran birşey var ... ben amerikadayım uzun zamandır forumu ve sitelerinizi inceliyorum anlamadığım şey ben amerikadan girdiğim zaman doğal olarak yabancı hit sağlıyor olmama rağmen çoğu zaman sitelerinizde türkçe reklamlar görüyorum mesela iyinet formunda dolaşırken bazı sayfalarda türkçe reklamlar bazılarında ingilizce reklamlar çıkıyor ... bunun hem nedenini merak ediyorum hemde bilginiz olması açısından yazıyorum yani yabancı hitte alsanız türkçe ilan yayınlıyorsunuz ... birde ingilizce hazırladığım site için google adsense başvurdum (ertesi gün onay geldi ) bu adsensi ben bu sitede kullanmayı düşünmüyorum türkçe hazılayacağım sitede kullanmak istiyorum bunun sakıncası varmıdır ???

java

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
unrated' Alıntı:
benim yabancı içerik sağlama konusunda kafamı karıştıran birşey var ... ben amerikadayım uzun zamandır forumu ve sitelerinizi inceliyorum anlamadığım şey ben amerikadan girdiğim zaman doğal olarak yabancı hit sağlıyor olmama rağmen çoğu zaman sitelerinizde türkçe reklamlar görüyorum mesela iyinet formunda dolaşırken bazı sayfalarda türkçe reklamlar bazılarında ingilizce reklamlar çıkıyor ... bunun hem nedenini merak ediyorum hemde bilginiz olması açısından yazıyorum yani yabancı hitte alsanız türkçe ilan yayınlıyorsunuz ... birde ingilizce hazırladığım site için google adsense başvurdum (ertesi gün onay geldi ) bu adsensi ben bu sitede kullanmayı düşünmüyorum türkçe hazılayacağım sitede kullanmak istiyorum bunun sakıncası varmıdır ???

selam, aramıza hoşgeldin..

1 ay gibi hit almaz ise hesap incelemeye alınır ve kapatılması muhtemel olur, ama şöyle düşünürsek yapmak istediğiniz caizdir..

ingilizce sitenizde adsense kullanmak istemiyorsanız size göre sebepleri..

-görüntü bozuyor
-başka sponsorlar bunu etkiliyor
-dizaynı bozuyor
-spor olsun diye

biri veya birkaçı olabilir..

herneyse bu yüzden yabancı içerikli sitenizde az hit alan günlük 20-30 üstü/altı bir yere en ufak boyutdaki adsense reklamını yerleştirirsiniz (iletişim,hoşgeldin sayfaları olamaz.)

Türkçe kurallara uyan sitenizide Google® Kanal Teknolojisi sayesinde kanal olarak ekleyebilir, ayrı bir istatistik ile Türkçe sitenizden kazanç sağlayabilirsiniz..

iyi çalışmalar, kolay gelsin..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5