İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yabancı Host Lazım

F

flashcenter.net

Misafir
İng bir site açıcağım. Ve bunun için yabancı bir host lazım. 100 Mb alan ve; 100gb veya daha fazla band gerek. Bu özelliklerde kaliteli , ucuz ve hızlı bir host alıcam. site5 veya godaddy 'i düşünüyordum ama ilk kez yabancı host aldığımdan kararsızım.Sizce nerden alıyım hostu ?

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
windows' Alıntı:
Buy Now yazdığımızda sürprizler karşılıyor bizi:)
Data base paralı

Ben buy now daha demedim. Ama demeyi düşünüyorum.
Nasıl paralı ? Orada tüm bilgiler ayrıntılı bir şekilde verilmiş.

MsSql hafızası küçük o kadar.
Ama paralı diye birşey görmedim.

windows

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hakanizm' Alıntı:
Ben buy now daha demedim. Ama demeyi düşünüyorum.
Nasıl paralı ? Orada tüm bilgiler ayrıntılı bir şekilde verilmiş.

MsSql hafızası küçük o kadar.
Ama paralı diye birşey görmedim.
Kullanmadan referans vermen biraz mantıksız geldi sadece.
50 mb 10 $
100 mb 20 $
500 mb 40 $
aylık fiyatlar :)
Biraz dikkat.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir yanlış anlaşılma var; ASP kullanacaksanız MsSQL db kullanmanız gerekir o da ilgili yerde paralı ama MySQL kullanacaksanız MySQL her yerde bedava. MsSQL benim bildiğim her yerde paralı. :)

HONEYMONEY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
imzama tıklayarak hosting paketlerini inceliyebilirsin.
teknik destekleri inanılmaz derecede iyi.

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
windows' Alıntı:
Kullanmadan referans vermen biraz mantıksız geldi sadece.
50 mb 10 $
100 mb 20 $
500 mb 40 $
aylık fiyatlar :)
Biraz dikkat.

Haklısın.
Tavsiye ettim çünkü webhosting.info sitesinden kontrol etmiştim daha önce kaç tane hostingleri var vs şeklinde. Hosting sayılarının çokluğu güvenilirliklerini gösteriyor. Ayrıca bir de sitelerine Forum açmışlar :) Forumda da iyi kötü yazılan herşey görünüyor. Yani birşeyden çekinmiyorlar..

Son yazılan mesajlar biraz olumsuz. Çünkü geçenlerde serverlarından bir tanesi heklenmiş : )

Ben hostony.com dan almayı düşünüyordum ama 6 aylık peşin istedikleri için her seferinde nedense bluerazor.com veya godaddy.com dan aldım her yeni site açışımda.. Bana asp.net hostingi veren yer lazım. O da hostony.com şartlarında kimse vermiyor başka : )

MsSql e gelince. İlk mesajından sonra buy now a tıklamıştım.

Sadece 1 tane MSSQL Databases veriyorlar ve sadece (10 Mb size)

daha fazlasını istediğin zaman paralı oluyor. Yani 10 mb yine free anladığım kadarıyla..

Her neyse 10 mb da fazla işe yaramaz zaten. Ama MySql gibi unlimited MsSql bulmak çok çok zor birşey.

Benim için bir de multi domains özelliği şart.

Şunları da inceleyebilirsiniz :
http://www.aspnix.com/default.asp?page=a42
http://www.nuportalcity.com/Services/Hosting.aspx?ct=d1
http://www.resellerguru.com/
http://www.m6.net/

Windows Hosting konusunda da tavsiyelerinizi alabilirim.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
aspnix i tavsiye etmiyorum, kullandım ve aşırı offline durumları yüzünden bıraktım, reseller guru problemsiz çalışıyor, bir de datapacket.net vardı ama anlamsız yere bw hataları vermeye başladı bugün,
alpshost.com var, 2 haftadır kullanıyorum, hiç bi sorun yok şu ana kadar

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
1 yıldır resellerguru nun bayi paketini kullanıyorum tam anlamıyla mükemmel en ufak bir sorun yaşamadım, php ile bilmediğim bir takım olaylar vardı adamlar rica ile onları bile düzelttirler..harika bir suport var...
datapacket.net e gelince...hayatımda kullandığım en dandik hosting (godaddy dahil) ...support kötü falan demiycem...HİÇ YOK...en az 100 mail attım attım cevap bile vermediler...işin ilginç yanı phpmyadmin bile yok :D...datapacket.net e hiç bulaşma...yada bulaş sora ağlama burda:)...

resellerguru.com hayatta vazgeçmem

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Zıpkın sen hep farklı hosting şirketleri kullandığın için tecrüben fazladır herhalde.

alphost bana göre değil. bir hesapta barındırdığı site sayısı çok az.
datapacket.net i biraz araştırıcam. Eğer fazla sorunla karşılaşmazsam benim için hostony den sonra en uygunu bu site : )
Resellerguru hafıza yeterli olsa da banwitdh az gibi görünüyor. Yine de datapacket ile resellerguru arasında kaldım sanırım.

venom godaddy e neden kötü dediğini bilmiyorum. Support konusunda support ihtiyacı hiç duymadım. Yani hızlı mı.. Hep açık mı.. Sorunsuz girebiliyor muyum bu yetiyor benim için.

Başka arkadaşların da önerileri varsa sevinirim.
Başka öneri gelmezse resellerguru ile datapacket arasındaki avantaj ve dezavantajları kullanan kişiler açıklarlarsa sevinirim.

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
site5.com da windows hosting göremedim.

flashcenter.net bence senin için en uygun olan yer godaddy.com dur.
Ben de kararsız kaldığım için bugün yayınlayacağım siteyi godaddy.com dan alıcam tekrar. Bugüne kadar hiçbir sorun yaşamadım.

F

flashcenter.net

Misafir
hakanizm' Alıntı:
site5.com da windows hosting göremedim.

flashcenter.net bence senin için en uygun olan yer godaddy.com dur.
Ben de kararsız kaldığım için bugün yayınlayacağım siteyi godaddy.com dan alıcam tekrar. Bugüne kadar hiçbir sorun yaşamadım.

Ben windows hosting istediğimi yazmadım ki?

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
flashcenter.net' Alıntı:
Ben windows hosting istediğimi yazmadım ki?

İnanmıyorum???
Gerçek olamaz ??

Sana iyilik de yaramıyor be adam.
Sana windows hosting istedin diyen olmadı ki !.

Sen site5.com deyince ilk mesajına baktım. İlk mesajında linux hosting istiyorum diye de belirtmemişsin. Ben de seni düşünerek belki windows lazımdır dedim ve site5 de windows hosting yok diye hatırlatma yaptım...

Ne biçim adamsın sen de tersliyorsun hemen ?
Kafan iyi herhalde.

F

flashcenter.net

Misafir
hakanizm' Alıntı:
İnanmıyorum???
Gerçek olamaz ??

Sana iyilik de yaramıyor be adam.
Sana windows hosting istedin diyen olmadı ki !.

Sen site5.com deyince ilk mesajına baktım. İlk mesajında linux hosting istiyorum diye de belirtmemişsin. Ben de seni düşünerek belki windows lazımdır dedim ve site5 de windows hosting yok diye hatırlatma yaptım...

Ne biçim adamsın sen de tersliyorsun hemen ?
Kafan iyi herhalde.

Ben site5 hakkında yorum istedim (hız falan) ama sen; "site5.com da windows hosting göremedim." diyip site5 konusunu kapatınca, windows hosting istediğim anlamı çıkıyor ortaya. Dikkatini çekerim.

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Nasıl anlamak istiyorsan öyle anla.
Sen sorunu sormuşsun. Linux veya Windows dememişsin. Ben de küçük bir bilgi vermişim o kadar.

Dikkat çekmeye devam et.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5