İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yabancı Hosting Firmalarının Özellikleri Neden Bu Kadar Fazla ?

mavikaplan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bir türk hosting firmalarına bakıyorum birde yabancı hosting firmalarını bakıyorum.İki hosting firmasının sunduğu özelikler arasında kocaman bir uçurum var.Yabancı hosting firmaları 350 GB alan 3500 GB Banwith gibi özellikler sunuyor.Türk hosting firması ise aynı fiyata 500 mb alan 10gb banwith sunuyor...

Bu durum neden böyle ve neden kanyaklanıyor.Bu 350 gb alanın hepsini kullanabiliyormuyuz...

ekonomikhosting

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu dediğiniz paket vps yada dedicated sanırım yoksa 350 gb resellermi veriyorlar.Bu durumda talebin çok olduğunu gösterir türkiyedede bu kadar çok talep olsa ülkemizdeki satışa sunulan paket özellikleride bu seviyede olur diye düşünüyorum.

mavikaplan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar mesela şu hosting firmasının fiyatlarınıa bakın yıllık 80 küsür ytl ye 350 gb alan alıyorsunuz.Yorumlara göre de Dünya da en çok tercih edilen ve en iyi hosting şirketlerinden biriymiş...

Benim merak ettiğim bu 350 gb alanın hepsini kullanabiliyormuyuz...

http://www.hostgator.com/shared.shtml

LEONN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o kadar kotanın hepsini kullana bilmen cok zor zaten cpu limitleri oluyor belli bir limite geldiginde siteni kapatıyorlar. yani büyük siteler için büyük kotalı hostingler pek işe yaramıyor. kendi sunucunu alman gerekiyor büyük siteler için. bir nevi göz boyoma yapıyorla. 3500 gb trafigi asla kullanamazsın kullanacak kadar cpu limiti vermiyorlar.

LEONN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tabi yurt dışındaki maliyetlerler türkiye içindeki maliyetleride karşılaştırmak gerekiyor. türkiye içinde baglantı fiyatları oldukça pahalı buda türk hosting firmaları nı dünya ile yarışamaz hale getiriyor.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Çiftçi milletiz ya, ordan örnek vereyim. Sana diyorlarki 20dönüm arsan var
Ve yine diyorlarki bu arsaya sadece şu alandan girebilirsin
Tarlanın tamamını sulayamazsın ama sulamayı istediğin kısımdan yapabilirsin
Tarlanın tamamında çalışma yapamazsın ancak istediğin kısımda çalışabilirsin
Tarlanda sadece sen çalışabilirsin ancak senden başkası girip çalışamaz
Tarlana sadece belli ürünleri ekebilirsin ve başka nitelikteki ürün ekmek istersen ayrıca ödersin
Tarlandaki ürünleri sadece sen toplayabilirsin,
Tarlandaki ürünleri sadece sen tarlanın önünden satışını yapabilirsin
Tarlandaki ürünleri almak isteyenler aynı anda 3-4 kişiden çok ve bir kişinin alacağı 3-4 kilodan fazla olamaz
Dolayısıyla sen tarlanın ancak 1dönümü kullanıp değerlendirebiliyorsun.

Ve aynı tarlayı bir sürü kişiye satıyorlar, haberin olmuyor

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Servage.net hariç, hepsi sıkıyor onların.
En küçük limit aşımında postalamak için bahane arıyorlar.
hostgator, site5, resellerzoom hepsini kullandım, hitli siteleriniz için değil, sırf farklı ip aralıklarında backlinkiniz olması için alın alacaksanız. Kapının önüne koydukları yetmiyormuş gibi yedekleri de ancak yalvar yakar alıyorsunuz. Hostgator uyarı bile yapmıyor.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
internette bu sitelere ait şikayetleri aratın isterseniz.
nitelikli site kullanıp da servage.net iyi diyen varmıymış?

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
bilgi çok güzel bir örneklendirme yapmışsın....

:D

LEONN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aldıgınız hosting paneketine göre cpu limiti koyuyorlar % 3 cpu limitinden başlıyor ödediginiz paraya göre cpu limitiniz degişiyor.

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nitelikli site kullanıp da servage.net iyi diyen varmıymış?
Ben varım
Servage.net'te hiti 40 bine ulaşan site de barındırdım. Ve gayet de içerikli siteydi. Biraz daha büyüyünce tabi ki ordan almak zorunda kaldım ama bu tip ucuz host servisleri arasında servage.net dışındakiler uyarı bile vermeden hesabınızı kapatıyorlar.
Bu tip servislerin hiç birini savunmuyorum ama bir ehven-i şer varsa o da servage.net'tir.

mavikaplan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar peki türk hosting firmaları % kaç cpu veriyor...

Mesela ben rodosweb kullanıyorum.Cpu oranı kaçtır bunun ?..

Birde son bir soru : Sitemizin ne kadar cpu tükettiğini nerden öğreniyoruz...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5